חזרה לבית ספר

מי מפחד מהחזרה לבית הספר? סיבות ופתרונות!

מי מפחד מהחזרה לבית הספר? סיבות ופתרונות!

היום הראשון של הלימוד מתקרב וההתרגשות ניכרת, הן בקרב ההורים והן בקרב הילדים. בעוד שבוגרי הגן פוקדים פעם ראשונה את ספסלי כיתה א' וזוכים למלוא תשומת הלב, לא פעם התלמידים הותיקים נשכחים. הסיבה לכך היא הביטחון של ההורים שהילד כבר מכיר את המסגרת הבית ספרית ולכן הוא יסתגל אליה במהרה ובקלות. אז למה בכל זאת קיים חששות והתרגשות מצד ההורים והילדים והאם תחושות אלו מצביעות על בעיה מסוימת? במאמר זה נספר לכם ההורים מהן הסיבות לכך, נרגיע אתכם שתחושות אלו אופייניות להורים רבים, נסביר מהם אותם הגורמים אשר יכולים להקשות על החזרה ללימודים הן עבורכם והן עבור הילדים שלכם וכיצד ניתן להתמודד עם המצב.

קרא עוד »
חרדה מבית הספר – סיבות וטיפול

חרדה מבית הספר – סיבות וטיפול

שנת הלימודים החדשה עומדת בפתח, ומיליוני תלמידים ברחבי הארץ נרגשים לקראתה. אלא שביניהם ישנם רבים אשר חשים חרדה מבית ספר, ועבורם התייצבות בפתח הכיתה מדי בוקר מלווה בבליל של רגשות שליליים. ממה נובעת חרדה זו? כיצד ניתן לטפל בה? אילו הפרעות נלוות בה לעיתים קרובות? על שאלות אלו נשיב בכתבה זו.

קרא עוד »
מערכת היחסים בין הורים למורים – כל שיש לדעת!

מערכת היחסים בין הורים למורים – כל שיש לדעת!

מערכת היחסים בין ההורים בישראל לבין מוריהם של ילדיהם הינה מערכת יחסים מלאת אתגרים. מצד אחד, נמצאת אישיות מקצועית, אשר מלווה את ילדכם במרבית שעות היממה, ושהשפעתה עליו משמעותית במיוחד ועשויה להימשך שנים רבות. מנגד, מי יודע יותר טוב מכם מה טוב עבור ילדכם? כשבמהלך היום-יום מתקבלות עשרות החלטות הנוגעות, באופן כזה או אחר, לילדכם, הופכת מערכת יחסים זו ללא פשוטה כלל וכלל. כיצד תצליחו לשמר על יחסים תקינים ובריאים לאורך זמן ומדוע חשוב לשמור על מערכת יחסים זו? הנה כמה תשובות שיסייעו לכם בכך.

קרא עוד »
סירוב ללכת לבית ספר – מה עושים כשהילד לא רוצה ללכת לבית הספר?

סירוב ללכת לבית ספר – מה עושים כשהילד לא רוצה ללכת לבית הספר?

הילד עיקש ולא מוכן ללכת לבית הספר? אתם יודעים שמדובר על כאב בטן או כאב ראש המשמש כתירוץ ודורשים שיקום, יתלבש וילך לבית הספר. למרות הדרישה שלכם, הילד מתעקש וממשיך באותה סרבנות עיקשת. נשמע מוכר? במאמר זה המומחים שלנו יספקו לכם את התשובות לשאלות: האם התנהגות זו נורמלית? האם אתם כהורים מגיבים כראוי ויגוללו בפניכם מהן אותן סיבות בגללן הילד נשאר עיקש ולא מוכן ללכת לבית הספר.

קרא עוד »