me-מרכזים לטיפול רגשי

מוקד מידע וזימון תורים:

5806*

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול אינטרגטיבי ומותאם אישית בהפרעת קשב וריכוז המודל הייחודי ברשת ME

הורה יקר,

מכיר/ה את זה שהמורה/ הגננת מתארת בעיה אצל הילד? אתן מאתרות קושי? הילד מבקש עזרה? ואת/ה

לא יודע/ת  מאיפה להתחיל?

לאן פונים? למי? מי הגורם המקצועי המתאים? מה הכי נכון? מה מתאים? ואיפה מוצאים?

בדיוק מתוך ההבנה הזו הוקמה רשת ME- mental experts

אתם לא צריכים להיות מבולבלים– אנחנו ניפגש לאבחן את הבעיה , נגדיר אותה ביחד. נמליץ על תכנית טיפולית ממוקדת יעדים ומטרות, נעטוף אתכם ונמשיך ביחד להתאים את המטפל והטיפול המתאים ביותר לבעיה.

התפיסה הטיפולית ב ME

רק ראייה משולבת, הוליסטית של הילד/ה נער/ה יכולה להעניק לו את המענה הטיפולי המדויק. 

אנחנו מאמינים בטיפול מודולרי וגמיש, התופר לכל ילד/ה נער/ה את הטיפול המתאים לו מבחינת סוג השירותים וההתערבויות, אינטנסיביות המפגשים ורמות התמיכה, בדגש על יצירת רצף טיפולי אינטגרטיבי והוליסטי בין הגורמים המטפלים. לכן, המומחים שלנו עובדים כגוף אחד בתהליך האבחנה, הטיפול, והמעקב.

במרכזי ME, אספנו תחת קורת גג אחת את מיטב בכירי המומחים בתחומים השונים: פסיכיאטרים, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, מטפלים בהבעה ויצירה, מטפלים משפחתיים, ריפוי בעיסוק , הדרכות הורים ועוד.

מספר מילים על ההליך הטיפולי

אבחון קשב וריכוז המתבצע ע"י פסיכיאטר ילדים ונוער מומחה

חשוב לאבחן נכון את הגורם לבעיה וזאת על מנת להתאים את דרך הטיפול הטובה ביותר להתמודד איתה. דבר נוסף אותו חשוב לקחת בחשבון הוא שפעמים רבות הפרעות קשב וריכוז מופיעות במקביל להפרעות אחרות ובהחלט תיתכן השפעה הדדית של הפרעות אלו אחת על השנייה. לדוגמה: דיכאון ישפיע על הקשב, חרדות ישפיעו על הריכוז, הפרעת קשב וריכוז תפריע לאדם להירדם ותפגע במהלך השינה התקין שלו, אך ההפרעות גם יוחרפו כתוצאה מחוסר השינה. כל אלו מובילים למסקנה אחת:

אבחון הפרעות קשב וריכוז נערך על ידי רופא פסיכיאטר מומחה וכולל הערכה מקיפה של המאובחן. הערכה זאת תכלול ממצאים של שאלונים, ראיון קליני, בדיקה רפואית, בדיקת עולמו הרגשי והנפשי של המאובחן, מצבו הרפואי , בדיקת התנהגות , ויסות רגשי חושי, התייחסות לתפקודים ניהוליים , והתייחסות לתנאים הסביבתיים בהם הוא חי.  לעיתים יומלץ ע"י הרופא להשלים תהליך האבחון ע"י אבחון ממוחשב MOXO.

רק לאחר האבחנה וההבנה ניתן לקבוע מה ניתן לעשות על מנת לשפר את המצב וזאת באמצעות התאמת תכנית לילד הסובל מהפרעת קשב וריכוז, תכנית הנוגעת לתחומי החיים השונים שלו.

התוכנית יכולה לכלול:

 • טיפול תרופתי התאמת טיפול תרופתי ע"י הפסיכיאטר המאבחן וליווי התהליך.
 • טיפול רגשי: טיפול בתגובות רגשיות כתוצאה מהפרעת הקשב ע"י פסיכולוג קליני / פסיכותרפיסט: התאמת המטפל והגישה הטיפולית המדויקת לפי מה שנמצא באבחנה. ( לדוגמה CBT, ביו פידבק, דינמי)
 • הדרכה הורית פרטנית או קבוצתית ע"י מטפל משפחתי / פסיכולוג קליני/ פסיכותרפיסט : התאמת המטפל והגישה הטיפולית המדויקת לפי מה שנמצא באבחנה.
 • טיפול בתפקודים ניהוליים (קשיי התארגנות, תפיסת המרחב ועוד) ע"י מרפאה בעיסוק מוסמכת מומחית בגישת COG FUN .
 • טיפול באמצעות יצירה (לילדים עם קשיי ורבליים) ע"י מטפלת בהבעה ויצירה מוסמכת.
 • טיפול משפחתי/ טיפול דיאדי : ע"י מטפל משפחתי / פסיכולוג קליני/ פסיכותרפיסט : התאמת המטפל והגישה הטיפולית המדויקת לפי מה שנמצא באבחנה.
 • תהליך תומך טיפול: ע"י מאמן מוסמך ומומחה לטיפול בקשב וריכוז

            בנוסף, באם במהלך האבחון עולה חשד ללקויות למידה יומלץ לבצע:

 • אבחון פסיכודידקטי על מנת להציע "התאמות" לימודיות במסגרות השונות בהן הילד נמצא האבחון יבוצע ע"י פסיכולוגית חינוכית מומחית.

יתרונות הטיפול בME

 • כל המומחים תחת קורת גג אחת, בשיתוף פעולה למען המטופל. כולם אנשי מקצוע מומחים (לא מתמחים) בתחומם המוכרים ע"י משרד הבריאות. תוך שמירה על רצף טיפולי אינטגרטיבי בין הגורמים המקצועיים השונים.
 • מענה מהיר וזמין, תוך התערבות מידית במקרים דחופים במטרה לעצור את התדרדרות המצב ליווי אישי למטופל ובני משפחתו לאורך התהליך הטיפולי.
 • דיסקרטיות - כל התיק והתיעוד הרפואי נשמר במערכתME  בסטנדרט גבוה של  אבטחת מידע.
 • כגורם פרטי ומקצועי, אנו מקפידים להתאים את הטיפול למטופל ולא את המטופל לטיפול.

באחריותנו לדייק עבורכם ההורים את ההמשך וזאת על מנת שלא  תמצאו את עצמכם מבולבלים ומתלבטים בין האפשרויות השונות.

צרו קשר
close slider
me-מרכזים לטיפול רגשי

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

Call Now Button