לקויות למידה

סבורים שילדכם סובל מלקות למידה ולא בטוחים שכדאי לשלוח אותו לאבחון בגיל כה מוקדם? ילדכם לקוי למידה ואינכם יודעים כיצד להתמודד עם תחושות התסכול ועם הקושי? במאמר זה המומחים של מרכז המומחים לטיפול ריגשי 'ME' יסבירו מדוע כה חשוב לאבחן ולטפל בלקויות למידה כבר בגילאים מוקדמים ומהי המסגרת הטיפולית המומלצת ביותר לילדים המתמודדים עם לקויות למידה.
לקויות למידה

מהי לקות למידה / לקויות למידה?

לקויות למידה הן למעשה הגדרה כללית לכל סוגי ההפרעות ה-נוירו התפתחותיות העלולות לפגוע בתפקודי למידה בסיסיים כגון: כתיבה, קריאה וחישוב, וזאת לצד פגיעה ביכולות ובמיומנויות הלמידה בשלבים מתקדמים יותר. על פי הערכות שונות כ-10 עד 20 אחוזים מכלל התלמידים במערכת החינוך בישראל, הינם בעלי לקויות למידה, כאשר שיעור התלמידים המאובחנים ומוכרים כבעלי לקויות למידה הולך וגדל משנה לשנה.

חשוב לציין ולהדגיש שלקות למידה אינה נובעת בהכרח מהפרעת קשב וריכוז, כאשר ישנם  ילדים המתמודדים עם לקויות למידה אשר אינם מאובחנים כבעלי הפרעות קשב וריכוז. יחד עם זאת, כ-מחצית (כ-45%) מהילדים המאובחנים כבעלי הפרעות קשב וריכוז עלולים לסבול מלקויות למידה.

מה חשוב לדעת על לקויות למידה?

לקויות למידה באות לידי ביטוי באופנים שונים ובדרגות חומרה שונות והן עלולות להשפיע במידה רבה על תפקודי למידה ומיומנויות למידה גם בכיתות הנמוכות במסגרת בית הספר וגם בכיתות הגבוהות ואף במסגרות לימוד אקדמאיות. ברוב המקרים, הקשיים הראשוניים הנלווים לכל סוגי לקויות הלמידה יתעוררו כבר בפעילויות ההכנה לכיתה א' ובכיתות הנמוכות, אך במקרים מסוימים, סימני לקויות למידה הראשוניים עלולים להופיע רק בכיתות הלימוד הגבוהות יותר.

מדוע חשוב לאבחן לטפל בלקויות למידה כבר בגילאים מוקדמים?

לקות למידה בכל דרגת חומרה עלולה להשפיע על טווח רחב של מיומנויות למידה ולאורך זמן אף עלולה להוביל גם לקשיים רגשיים, התנהגותיים וחברתיים, ולכן, מומלץ לקיים אבחון לקויות למידה כבר בגילאים מוקדמים. האבחון המקדים נועד בין היתר לאפיין את חומרת הלקות של הילד, למפות את הקשיים עימם הוא מתמודד ואף להתאים בעבורו את דרכי הלימוד המותאמים ביותר עבורו. אנו מספקים התאמות לבית ספר והמלצות לאסטרטגיות למידה ומטפלים גם בקשיים רגשיים אשר עלו במהלך האבחון. .

חשיבות הטיפול המשותף להורים וילדים בעלי לקויות למידה

הורים הנדרשים להתמודד עם ילד הסובל ומתמודד עם לקויות למידה, עלולים לחוות תחושות של מצוקה, חוסר אונים, חרדה וייאוש. תחושות אלו מתעוררות בין היתר על רקע הציפיות הגבוהות של החברה ועל רקע חוסר ידע ו/או הבנה בכל הנוגע להתמודדות עם ילדים הסובלים מלקויות למידה. טיפול  בילד עצמו וטיפול משותף מאפשרים להורים את האפשרות  להתמודד עם התחושות השונות אותן הם חווים ואף ליצור תנאים מטיבים להתמודדות עם לקות הלמידה של ילדיהם.

אנחנו ב- מרכז המומחים לטיפול ריגשי 'ME', פיתחנו לאורך השנים מגוון רחב של מסגרות טיפוליות לילדים המתמודדים עם קשיים עקב לקויות למידה. מסגרות אלו הותאמו גם לצרכי הטיפול המשותף (הורה- ילד) וגם לצרכי הטיפול הפרטני המתקיים על ידי צוותי טיפול המורכב ממיטב המומחים בתחום לקויות הלמידה. מעוניינים להתייעץ עם מומחים בתחום ולטפל בלקויות הלמידה של ילדכם במסגרת המתאימה להם?  צרו איתנו קשר עוד היום ב – חייגו: 5806* או צרו קשר דרך האתר:

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
Call Now Button
צרו קשר
close slider
לוגו ME

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

גלילה לראש העמוד