מאמרים מקצועיים

מאמרים

הקשר בין הפרעת קשב וריכוז ללקויות ראיה

הם מתקשים לשבת במקומם יותר מדקות ספורות. כל רעש קטן עלול להסיח את דעתם. מחשבותיהם נודדות למקומות רחוקים, לעיתים קרובות. כל משימה ומטלה עבורם היא אתגר סבוך במיוחד. אלו רק חלק מהתופעות הנלוות לחייהם של אנשים עם ADHD – הפרעת קשב וריכוז. בכתבה זאת נציין היכן ניתן לאבחן ADHD. האם קיים קשר בין הפרעה נפוצה זו לבין לקויות ראיה מסוגים שונים וכיצד קבוצת המומחים של ME , מרכזים לטיפול רגשי יכולה לעזור לילדכם משלב האבחון ועד שלב הטיפול. הבה נתחיל..

קרא/י עוד »
אבחון

איך מאבחנים ב ME מרכזים לטיפול רגשי ונפשי הפרעת קשב וריכוז אצל ילדים ונוער?

הורים יקרים, מעוניינים לדעת את כל הנקודות החשובות אודות אבחון הפרעת קשב וריכוז ADHD ? במאמר זה רשמנו עבורכם מהם התסמינים של ADHD, מה חובה שתהליך האבחון יכלול, איך הוא אמור להתבצע הלכה למעשה ועוד? התחילו לקרוא..

קרא/י עוד »
ילדים-עם-הפרעות-קשב-וריכוז--5-כללי-הזהב-שיעזרו-לכם
מאמרים

ילדים עם הפרעות קשב וריכוז? 5 כללי הזהב שיעזרו לכם

מאמר זה מיועד לכם ההורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז. במאמר נציג חמישה כללים שיעזרו לכם לסייע לילדכם להיות רגועים ושמחים יותר ולשלוט בעוצמת הסימפטומים של התופעה. התחילו לקרוא כיצד תוכלו להתחיל ולעזור לילדכם.

קרא/י עוד »
סיפורי הצלחה שהתחילו בהפרעות קשב
מאמרים

סיפורי הצלחה שהתחילו בהפרעות קשב

האם הפרעות קשב וריכוז מהוות יתרון בחיי היום יום? האם נכונה השמועה שקיימים אמנים, מנכ"לים וממציאים שהפרעת הקשב והריכוז שלהם תרמה להישגים ולהצלחות שלהם? במאמר זה נגולל בפניכם הקוראים כיצד האתגרים המלווים את הפרעת הקשב והריכוז בתקופת הילדות הפכו ליתרון בשוק העבודה וכיצד אתם, בתור הורים יכולים לעזור לילדכם לממש את הפוטנציאל שלהם?

קרא/י עוד »
טיפול-פסיכולוגי-ילדים
טיפול

טיפול פסיכולוגי ילדים

מהו טיפול פסיכולוגי לילדים? כיצד תדעו מתי ילדיכם נזקק לטיפול פסיכולוגי ומהו תפקיד ההורה במסגרת ההליך הטיפולי? כל מה שצריך וחשוב לדעת על טיפול פסיכולוגי לילדים בכתבה שלפניכם.

קרא/י עוד »
טיפול פסיכולוגי
טיפול

טיפול פסיכולוגי

מהו טיפול פסיכולוגי? מתי מומלץ לשקול פנייה לקבלת טיפול מסוג זה ומהן הגישות הטיפוליות הנפוצות ביותר בתחום הפסיכולוגיה? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

קרא/י עוד »
טיפול זוגי ומשפחתי
טיפול

טיפול זוגי ומשפחתי

חווים קושי בחיי הזוגיות? מתמודדים עם בעיות שונות בתא המשפחתי? בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי אודות סוגי הטיפולים הזוגיים והמשפחתיים המוצעים לכם במרכזי ME – מרכזים לטיפול רגשי.

קרא/י עוד »
טיפול רגשי
טיפול

טיפול רגשי

מתמודדים עם מצבי דיכאון או חרדה? סובלים מביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך? חווים קשיים ביצירת קשר זוגי או מתמודדים עם משבר אישי בעקבות גירושין או אובדן? אצלנו במרכזי ME – מרכזים לטיפול רגשי, תוכלו למצוא מסגרות שונות של טיפול רגשי באמצעותן ניתן לטפל במגוון רחב של מצבים רגשיים מאתגרים לאורך החיים.

קרא/י עוד »
טיפול רגשי לילדים
מאמרים

טיפול רגשי לילדים

מהו טיפול רגשי לילדים? באיזה מצבים ומקרים מומלץ לפנות לקבלת טיפול ייעודי מסוג זה לילדים ומהו תפקיד ההורה במהלך הטיפול? כל מה שצריך וחשוב לדעת אודות הטיפול הרגשי לילדים בכתבה שלפניכם.

קרא/י עוד »
טיפול התנהגותי קוגנטיבי
טיפול

טיפול התנהגותי קוגנטיבי

מתמודדים עם מחשבות שליליות ודרכי התנהגויות שונות אשר אינן משרתות אתכם? מעוניינים לשנות את דפוסי החשיבה השלילית בדרך למיצוי הפוטנציאל האישי הטמון בכם? זה הזמן לדעת הכול על CBT – טיפול התנהגותי קוגניטיבי.

קרא/י עוד »
טיפול בריפוי בעיסוק
טיפול

טיפול בריפוי בעיסוק

מתמודדים עם קשיי תפקוד הנובעים עקב לקות פיזית, נפשית, קוגניטיבית או תקשורתית? מעוניינים לחיות חיים עצמאיים ככל הניתן בהתאם לסוג הלקות ממנה אתם סובלים? במאמר זה נגולל בפניכם מהו טיפול בריפוי בעיסוק, וכיצד המרפאים בעיסוק של ME יכולים לעזור לכם באמצעות טיפול זה.

קרא/י עוד »
למה בחופש הזה אתם חייבים לתת לילדים שלכם להשתעמם
חופש גדול

למה בחופש הזה אתם חייבים לתת לילדים שלכם להשתעמם

אם אתם משתייכים אל אותם הורים שמתכננים עבור הילדים שלהם כל רגע ורגע מהחופש הגדול, אם מדובר על קייטנות וחוגים אחר הצהריים, בוודאי תופתעו לקרוא שכיום פסיכולוגים מאמינים שלוח זמנים שאינו עמוס ומותיר לילדים שלכם להשתעמם, יאפשר להם את אותה התפתחות נפשית בריאה ופורה.

קרא/י עוד »
מתכוננים לחופש הגדול – 6 דרכים פשוטות
חופש גדול

מתכוננים לחופש הגדול – 6 דרכים פשוטות

אמנם הילדים נרגשים מהחופשה הגדולה, אך עבור ההורים מדובר על תקופה של יציאה מהשגרה, תקופה מלאת אתגרים אשר יכולה בקלות להפוך לחופשה מלאת מתחים, חוסר וודאות וקונפליקטים שונים. במאמר זה נשטח בפניכם את ששת הדרכים שיעזרו לכם ההורים להתכונן לחופש הגדול וכמובן להפחית את המתחים וחוסר הוודאות. הבה נתחיל..

קרא/י עוד »
מתבגרים-בחופשה
חופש גדול

מתבגרים בחופשה

הורים רבים לצעירים מתבגרים נרעדים מפחד למשמע צמד המילים "החופש הגדול". אך היערכות מוקדמת, תוך כדי הבנת השינויים החלים אצל ילדנו בתקופה חמה זו, יובילו לכך שהשד ממש לא יהיה נוראי כל כך, ומי יודע, אולי אפילו תצליחו ליהנות קצת… מתבגרים בחופשה – כל הסודות הכמוסים של החופש הגדול בגיל ההתבגרות…

קרא/י עוד »
החופשה-המושלמת-–-המתכון-המנצח-מאת-הפסיכולוגים
חופש גדול

החופשה המושלמת – המתכון המנצח מאת הפסיכולוגים

מרבית הישראלים אשר ישאלו לגבי החופשה הטובה ביותר שחוו וזאת לעומת חופשה שהותירה אחריה זיכרונות עגומים, יוכלו להשיב על כך בקלות. חופשות עשויות להיות הדבר הכי טוב שקרה לכם בזמן האחרון, אך יש חופשות אשר עלולות לגרום למשברים לא פשוטים, ברמה האישית, הזוגית והמשפחתית. מה מבדל בין אותה חופשה מושלמת לחופשה מאכזבת? בראש ובראשונה – התכנון המקדים. הנה כמה עצות מקצועיות, חשובות ומבוססות מחקר מאת פסיכולוגים, עצות שיובילו אתכם אל חופשת החלומות…

קרא/י עוד »
הורות-בחופש-הגדול-–-איך-לנצל-את-הזמן-בהנאה
חופש גדול

הורות בחופש הגדול – איך לנצל את הזמן בהנאה

עוד רגע מסתיימות הקייטנות וגם הסבים יוצאים לחופש. רובנו נצא משגרת החיים, וזו הפעם היחידה בשנה בה נשהה עם הילדים 24/7 למשך שבועיים עד חודש ימים. למרות האהבה הגדולה לילדים, רובנו חוששים מהימים האלה, מה שגורם לנו לתור אחר פתרונות בידוריים, שיעסיקו את הילדים. בואו נודה שאורח החיים המודרני מותיר בידינו שעות בודדות ביממה להיות יחד…

קרא/י עוד »
גהכנה-מנטאלית-לצבא
מאמרים

הכנה מנטאלית לצבא

חוששים מהטירונות? איך תרגישו במסגרת הצבאית? שרות החובה בצבא, טומן בחובו אתגרים לא פשוטים בעבור המתגייסות והמתגייסים הצעירים. המעבר החד משגרת חיים חופשית וכיפית אל מסגרת קשוחה ונוקשה, גורם במקרים רבים לתחושת אכזבה, תסכול, קושי רב ואף למשבר מתמשך ופרידה מהשרות. אלון אשד, פסיכותרפיסט בכיר אצלנו ב- ME, מטפל פרטני ומנחה קבוצות בהכנה רגשית לשירות הצבאי, ומי שהיה קב"ן בכיר וראש מערך בריאות הנפש בצה"ל, מגיש לכם טיפים, שיסייעו לכם לעבור בשלום ואפילו בהנאה את החוויה המורכבת

קרא/י עוד »
טיפול-תרופתי-לחרדות
מאמרים

טיפול תרופתי חרדה

סובלים מחרדות? חוויתם התקף חרדה? מעוניינים לדעת מהו אותו טיפול שמתאים לכם? מעוניינים להכיר את סוגי התרופות השונות אשר ניתנות במסגרת טיפול תרופתי חרדה? המומחים של ME קיבצו עבורכם את כל אותם נתונים חשובים אודות הפרעת חרדה וטיפול בה. התחילו לקרוא!

קרא/י עוד »
קשב-וריכוז-במבוגרים
מאמרים

קשב וריכוז מבוגרים

מהי הפרעת קשב וריכוז בקרב מבוגרים? מהם מאפייניה ותסמיניה ומתי מומלץ לפנות לקבלת טיפול בהפרעות קשב וריכוז מבוגרים? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

קרא/י עוד »
טיפים מעשיים להעסקת ילדים עם הפרעות קשב וריכוז במהלך חודשי החורף
מאמרים

טיפים מעשיים להעסקת ילדים עם הפרעות קשב וריכוז במהלך חודשי החורף

ההתמודדות עם ילדים המאובחנים בהפרעת קשב וריכוז, הינה מורכבת ומאתגרת, עבור כל הורה, לאורך כל ימות השנה, ובעיקר במהלך חודשי החורף במהלכן מחשיך מוקדם ונעשה קריר מיום ליום. במהלך תקופה זו, ההורים נדרשים למצוא פתרונות יצירתיים לפעילות מתאימה עבור ילדיהם בתוך סביבת המגורים, וזאת לנוכח העובדה שמזג האוויר אינו מאפשר פעילויות "משחררות אנרגיה" בגינת המשחקים ובמקומות פתוחים באזור המגורים.

קרא/י עוד »
הפרעת קשב וריכוז בעולם העבודה ובחיי הקריירה - כיצד מתמודדים?
מאמרים

הפרעת קשב וריכוז בעולם העבודה ובחיי הקריירה – כיצד מתמודדים?

רבים מהאנשים הבוגרים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז מתקשים להסתגל לעולם העבודה, כאשר מחקרים שונים בתחום הפרעות קשב וריכוז, מצביעים על כך שהפרעת קשב אשר אינו טופלה כראוי בתקופת הילדות, עלולה להוביל לבעיות תעסוקתיות שונות, לרבות, קשיים במציאת מקום עבודה והסתפקות בעבודות המתאפיינות בדרגות שכר נמוכות. מנגד, סיכוייהם של אנשים בוגרים אשר טופלו בילדותם בבעיית הקשב והריכוז, גבוהים יותר בכל הנוגע להשתלבות התואמת את כישוריהם בשוק העובדה.

קרא/י עוד »
אבחון על רצף האוטיזם
מאמרים

אבחון על רצף האוטיזם

מעוניינים לדעת מהם הסימנים המוקדמים אשר יכולים להעיד על אוטיזם? מהו אבחון על רצף האוטיזם ומהן דרכי הטיפול באוטיזם ? חושדים שאחד מילדכם מצוי על הרצף האוטיסטי ומעוניינים באבחון משולב על ידי מיטב המומחים של המרכז לטיפול רגשי, ME? התחילו לקרוא את שחשוב לדעת אודות אבחון על רצף האוטיזם.

קרא/י עוד »
לקויות למידה
מאמרים

לקויות למידה

סבורים שילדכם סובל מלקות למידה ולא בטוחים שכדאי לשלוח אותו לאבחון בגיל כה מוקדם? ילדכם לקוי למידה ואינכם יודעים כיצד להתמודד עם תחושות התסכול ועם הקושי? במאמר זה המומחים של מרכז המומחים לטיפול ריגשי 'ME' יסבירו מדוע כה חשוב לאבחן ולטפל בלקויות למידה כבר בגילאים מוקדמים ומהי המסגרת הטיפולית המומלצת ביותר לילדים המתמודדים עם לקויות למידה.

קרא/י עוד »
גישת-COG-FUN
מאמרים

גישת COG-FUN במסגרת טיפול בריפוי בעיסוק

ילדיכם סובל מהפרעת קשב וריכוז? אצלנו ב-ME, מרכז מומחים לטיפול רגשי, תוכלו למצוא מגוון רחב של גישות טיפוליות להתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז בקרב ילדים ובני נוער. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב של טיפול ייחודי לילדים ובני נוער המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז.

קרא/י עוד »
פוסט-טראומה
מאמרים

חוות דעת למשרד הביטחון להכרה בנכות נפשית

מתמודדים עם פוסט טראומה הקשורה באופן ישיר או עקיף לתקופת שירותכם הצבאי? סובלים ממחלה ו/או הפרעה נפשית שהינה תוצר ישיר או עקיף של שירותכם הצבאי? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע כללי אודות הכרה בנכות צבאית על ידי משרד הביטחון.

קרא/י עוד »
טיפול פסיכולוגי רפואי
מאמרים

טיפול פסיכולוגי רפואי

מתמודדים עם מחלה פיזית כרונית או מצב רפואי מורכב? מחלימים מסרטן או כל מחלה מסכנת חיים אחרת? אצלנו ב-ME, מרכז המומחים לטיפול רגשי, תוכלו להסתייע בטיפול פסיכולוגי רפואי המהווה שיטת טיפול מקצועית המאפשרת התמודדות עם מחלות מסכנות חיים ומצבים רפואיים מורכבים.

קרא/י עוד »
אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי
מאמרים

אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי

אחד מילדיכם מתמודד עם קשיי בלימודים? בבית הספר חושדים שילדיכם סובל מלקויות למידה ברמה כזו או אחרת? זה הזמן לדעת הכול על אבחון לקויות למידה בקרב ילדים בגילאי בית הספר.

קרא/י עוד »
קשיים בזהות המינית
מאמרים

קשיים בזהות המינית

חווים קשיים ולבטים בכל הנוגע לנטייתכם המינית? מתמודדים עם בני משפחה החווים קשיים בכל הנוגע לזהותם המינית? אתם לא לבד! אצלנו ב-ME, מרכז המומחים לטיפול רגשי, מזמינים גם אתכם לצאת לדרך חדשה ומיטיבה באמצעות מגוון רחב של סוגי טיפולים המיועדים לבני נוער ומבוגרים המתמודדים עם קשיים ולבטים בכל הנוגע לנטייתם המינית.

קרא/י עוד »
פוסט טראומה, דרכי טיפול והתמודדות
מאמרים

פוסט טראומה, דרכי טיפול והתמודדות

מתישהו ובנסיבות שונות, אנשים עלולים לחוות אירוע קיצוני כמו תאונת דרכים, אונס, מלחמה או כל אירוע אחר שנחווה כטראומטי. אצל חלק מהאנשים הסימפטומים ייעלמו לאחר 3 שבועות והזיכרון החריף מתפוגג ואז בדרך כלל חוזרים לשגרה. עם זאת, אצל חלק מהאנשים עלולה לעיתים תגובת דחק בעקבות הטלטלה שחוו. מצב הדחק עלול להפוך להפרעה פוסט טראומטית אם אינו מטופל והסימפטומים נמשכים מעל 3 חודשים. במצב זה יש קושי רב להחזיר את הגלגל לאחור שכן החוויה הטראומתית צפה ועולה שוב ושוב עם מגוון סימפטומים אופייניים.

קרא/י עוד »
טיפול דיאדי – מה זה אומר?
מאמרים

טיפול דיאדי – מה זה אומר?

מרכז המומחים לטיפול ריגשי 'ME' מהווה כתובת אחת מקצועית לכל אדם המצוי בפני קשיים וזקוק לעזרה מקצועית. במסגרת הטיפולים המוצעים במרכז, מוצע גם טיפול משפחתי המתמקד ביחסי הורה – ילד ונקרא ונקרא טיפול דיאדי. במאמר זה נגולל בפניכם מהו טיפול דיאדי, מה תפקיד המטפל הדיאדי וכיצד הטיפול מתבצע. הבה נתחיל..

קרא/י עוד »
הדרכה הורית
מאמרים

הדרכה הורית

בשונה מבעבר, בו ההתמקדות הייתה בעיקר בהתנהגות הילדים בלבד, כיום הורים יכולים לגשת להדרכה הורית – תחום המתמקד בקשיי ההורים, שאלותיהם ותהיותיהם אודות החינוך, סיוע לילדים ופתרון בעיות ייחודיות לכל משפחה ומשפחה.

קרא/י עוד »
מיינדפולנס
מאמרים

מיינדפולנס

מיינדפולנס (Mindfulness), "קשיבות", הינה תיאוריה מבוססת תרגול החותרת לזקק את המודעות העולה מהבאת קשב להווה ("כאן ועכשיו"), באופן מכוון ובלתי שיפוטי. מצב בו המחשבות והרגשות נתפסים כאירועים מנטליים, ללא הזדהות יתרה איתם וללא תגובות בתבניות אוטומטיות. אם תרצו, "מערכת יחסים חדשה" עם המחשבות שלנו.

קרא/י עוד »