me-מרכזים לטיפול רגשי

מוקד מידע וזימון תורים:

5806*

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיטות טיפול

טיפול דינמי\ פסיכולוגי

הטיפול הדינמי נעשה באמצעות שיחות (בדר"כ פעם בשבוע, כל מפגש בן 45-50 דקות) עם איש מקצוע מומחה (פסיכולוג, פסיכותרפיסט) במגוון גישות טיפוליות. במהלך הטיפול מתבצעת התבוננות על תכניו המודעים והלא מודעים של המטופל, כאשר במהלך הטיפול, המטופל מתוודע אל תחושותיו, אל הדפוסים וההתנהגויות המעכבים אותו, מחשבות המפריעות לו לתפקד בצורה מיטבית ולומד כיצד להתחבר מחדש לרגשות חיוביים ולפעול אחרת בדרך למיצוי הפוטנציאל האישי. הטיפול נמשך עד הנקודה בה המטופל מרגיש כי יעדי הטיפול הושגו וכי הוא הפיק ממנו את התועלת המרבית.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (טיפול CBT)

טיפול CBT קצר מועד (3-6 חודשים) המורכב מהבנה ושינוי של מחשבותינו השליליות ומדרכי התנהגות שונות הגורמות לקשיים רגשיים. הטיפול עוזר לפתח דפוסי התנהגות אפקטיביים דרך תרגול של מטלות טיפוליות. טיפול CBT הוכח כאמצעי יעיל לטיפול בחרדות, דיכאון, חוסר ביטחון, הפרעות אכילה, וכן בקשיים הנובעים וקשורים לערך עצמי נמוך, קשיי שינה, בעיות קשב וריכוז, התפרצויות זעם, כאבים כרוניים שונים ובמצבי פוסט-טראומה. במהלך טיפול CBT מחפשים ומטפלים בהתנהגויות אשר אינן משרתות את המטופל, ומלמדים במקומן התנהגויות חליפיות אשר נועדו לקדם אותו ולמצות את הפוטנציאל האישי שלו.

מיינדפולנס (mindfulness)

פירוש המילה "מיינדפולנס" הנה מודעות ותשומת לב. במסגרת השיטה עושים שימוש ביכולת להיות בתשומת לב מתוך כוונה, תוך מיקוד המודעות ב"כאן ועכשיו" בצורה לא שיפוטית ונטולת ביקורת.
המשמעות היא  להיות מסוגל להיות נוכח בהווה ולהכיל אותו, בין אם הוא רצוי ובין אם לא. הדבר נעשה תוך כדי התבוננות מאוזנת על הסיטואציה תוך הסרת התגובתיות האוטומטית ואימוץ נקודת מבט חדשה על המתרחש.

זהו הליך של נוכחות והתבוננות תוך מצב נפשי של שקט פנימי, קבלה ופתיחות. פיתוח המיינדפולנס והמודעות מתבצע ע"י שילוב של טכניקות מדיטציה שונות תוך לימוד של מושגי יסוד וערכים העומדים בבסיס השיטה. התחום זכה לתיקוף מדעי בשנים האחרונות ע"י אלפי מחקרים אקדמיים מתחום מדעי המוח, הרפואה והפסיכולוגיה ומהווה שיטת טיפול מתקדמת, עמוקה ובעלת השפעה ניכרת על איכות חיי המטופל.

פסיכולוגיה רפואית

הפסיכולוגיה הרפואית עוסקת ביחסי הגומלין שבין הגוף והנפש. העבודה המחקרית, התיאורטית והטיפולית נעשית מתוך ההבנה כי ישנו קשר והשפעה הדדית בין משתנים פיזיולוגים למשתנים רגשיים, התנהגותיים וחברתיים.
קשר זה בין המשתנים למעשה משפיע על התפרצות מחלות גופניות ועל דרכי ההתמודדות איתן. תחום זה מתמקד בהבנת הקשרים שבין הנתונים הפיזיים לרגשיים, ההתנהגותיים והחברתיים וכיצד הם יכולים להשפיע על התפרצות תופעות ומחלות גופניות וכן מספקת דרכים להתמודדות איתן.הטיפול הפסיכולוגי הרפואי מיועד למטופלים המתמודדים עם מחלה פיזית.
בין אם מצב רפואי אקוטי, כרוני, מסכן חיים או טיפול בסוף החיים. טיפול פסיכולוגי זה מיועד הן לפרט המתמודד עם המחלה, מחלימים (למשל מסרטן) ולבני משפחה ומטפלים עיקריים.

טיפול דיאדי

טיפול דיאדי הנו טיפול לתינוקות עד ילדים צעירים אשר במסגרתו מתקיימים מפגשים משותפים של ילד, הורה ואיש מקצוע. טיפול זה יעיל לפתרון בעיות שינה ואכילה, קשיים התנהגותיים ובעיות נוספות.
הטיפול מתבצע בשיתוף ההורה והילד ובבסיסו הוא מכיר בחשיבות הקשר בין ההורה לילד כמקור השפעה ישיר על מידת האושר, תחושת הביטחון וחוויית השייכות של שני הצדדים.
מטרת הטיפול הדיאדי הנה לשפר את מערך היחסים בין ההורה לילד והוא מתאים להורים ופעוטות או ילדים אשר חשים כי קיים ביניהם ריחוק או חוסר הבנה, קושי בלקבל אחד את השני וקיומים של רגשות שליליים מוגברים אשר באים לידי ביטוי בהתנהגות.

בהנחת יסודה של השיטה, הטיפול מייחס להורים צעירים השפעה מכריעה על חיי הילד, ויכולת משמעותית להשפיע על עיצוב אישיות הילד והמשך חייו. התהליך מתמקד בטיפול פעיל ועיסוק בתקשורת בין ההורדה לילד ותורם ליצירת שינוי בהתנהגות הילד וכן בעיצוב מערכות היחסים העתידיות שלו.

טיפול דיאדי – מה זה אומר?

ביופידבק

ביופידבק הנה שיטה טיפולית אשר מסייעת למטופל לפתח מודעות ובאמצעותה שליטה על תהליכי גוף-נפש (פסיכו-פיזיולוגיים) המתרחשים בגופו.
באמצעות ביופידבק ניתן לטפל במגוון סימפטומים, החל מחרדה ופחדים מסוגים שונים, כאבים, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות שינה, היפראקטיביות, בעיות לחץ דם, תסמונות פוסט טראומטיות ועוד.
הטיפול בביופידבק מתבסס על ההנחה כי שינויים אשר מתרחשים בגוף משפיעים על המצב הרגשי והקוגנטיבי ולכן מטרת הטיפול היא השגת מצב של וויסות עצמי תוך הגברת המודעות והשגת שיפור במצבו הנפשי והבריאותי של המטופל.

הטיפול מתבסס על שימוש במערכת ממוחשבת וציוד אלקטרוני הכולל חיישנים מסוגים שונים. החיישנים מספקים מידע מגוון על מצב המטופל כגון טמפרטורת ומוליכות חשמלית של העור, קצב הנשימה והלב ועוד. הטכניקה אינה חודרנית ואינה כוללת תופעות לוואי ומאפשרת למטופל לקחת אחריות ולהשפיע על בריאותו הנפשית והפיסית.

טיפול בהבעה ויצירה

טיפול בהבעה ויצירה עושה שימוש בסוגי אומנות שונים במטרה לתת ביטוי ולסייע לאנשים ולאוכלוסיות המתקשות בכל הקשור בביטוי מילולי.
במהלך הטיפול מתחברים באמצעות סוגי האומנות השונים לתכנים מודעים ולא-מודעים של המטופל ומסייעים לו לגעת בהם ולהתקדם באמצעות אמצעים יצירתיים ולא מילוליים.
טיפול זה כולל שיטות טיפול שונות ומגוונות כגון  טיפול במוזיקה, טיפול בתנועה, טיפול בדרמה, פסיכודרמה ועוד.
הטיפולים משמשים ככלי למטופל להתחבר עם העולם הפנימי שלו באמצעות היצירתיות שלו, ועל ידי כך לגלות ולממש את הפוטנציאל שלו במלואו.

הטיפול ניתן במרבית המקרים על ידי מטפלים באומנות אך יכול להינתן גם על ידי עובדים סוציאליים ופסיכולוגים אשר הוכשרו והוסמכו לכך.

טיפול בריפוי בעיסוק

טיפול בריפוי בעיסוק מספק מענה למגוון העיסוקים המבוצעים על ידי אנשים בגילאים שונים הסובלים מקשיים תפקודיים.
מטרתו של הטיפול היא לספק התערבות טיפולית ולאפשר לכל אחד לממש את הפוטנציאל התפקודי שלו ולהביאו למצב של עצמאות תפקודית ככל הניתן, בהתאם לכישוריו ויכולותיו.

הטיפול נועד למגוון של אוכלוסיות אשר עבורן פעולות יומיומיות רגילות הן אתגר כגון ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, בוגרים אשר נפגעו כתוצאה ממחלות כרוניות,תאונות דרכים או התערבויות רפואיות וילדים ובוגרים הסובלים מלקויות נפשיות אשר משפיעות על תפקודם ביומיום. במסגרת הטיפול נרכשות מחדש מיומנויות, מתבצע הליך התאמת הסביבה לצרכי המטופל וניתנת הדרכת הורים מתאימה.

Cog Fun / קוג פאן (טיפול קוגניטיבי תפקודי - Cognitive Functional Intervention)

הטיפול הנו חלק מהשיטות הטיפוליות הניתנות על ידי מרפאים בעיסוק לילדים ונוער הסובלים מהפרעת קשב וריכוז.
טיפול Cog-Fun , מבוסס על גישת טיפול ייחודית בילדים, מתבגרים והנה ממוקדת עיסוק.
הגישה פותחה במטרה לתת מענה להיבטים הקוגניטיביים ולקשיים התפקודיים היומיומיים של ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ובני משפחותיהם.

מטרות הטיפול הן קידום איכות החיים של המטופל  ובני משפחתו, שיפור שיעור השתתפות בעיסוקים שונים ביומיום, הקניית אסטרטגיות למטופל ובני משפחתו במטרה לסייע לו להתמודד עם האתגרים האופייניים לבעלי הפרעת קשב, הקניית חוויות הצלחה ומסוגלות בפעילויות יום-יומיות והכשרת והעצמת ההורים כשותפים מלאים לתהליך והצלחתו.

טיפול פסיכיאטרי\ תרופתי

פסיכיאטרים הנם רופאים אשר התמחו בתחום בריאות הנפש ומוסמכים לתת אבחנות רפואיות ולרשום מרשם לקבלת טיפול תרופתי כחלק מהטיפול או כטיפול עצמי.
הרפואה המודרנית מציעה כיום פתרונות יעילים ואיכותיים למצבים רגשיים ונפשיים שונים כחרדה ודכאון ומביאים הקלה ופתרון לבעיות רגשיות רבות. הטיפול התרופתי יכול להינתן כטיפול בפני עצמו במקרים מסויימים או להוות חלק מטיפול הכולל גם טיפול רגשי במטרה להעלות את רמת היעילות של התהליך.

שיקום נפשי\פסיכיאטרי

עם השנים, התמודדות עם עם קשיים נפשיים הופכת לתופעה נפוצה ומוכרת, הן על ידי גופים ממשלתיים וציבוריים והן על ידי החברה.
במטרה לסייע לאנשים להשתקם ולהמשיך בחייהם למרות הפגיעה, נרתמה גם המדינה והיא מציעה כיום סל שיקום.

הזכאים לסל השיקום צריכים להיות מעל גיל 18 אשר הוכרו כבעלת נכות נפשית בגובה של 40% לפחות. מעבר למתן הקצבאות, מותאם לכל פונה העומד בקריטריונים סל שיקום המותאם עבורו על ידי וועדה מיוחדת לצורך.

במסגרת הטיפול נחתור להשיג עבור המטופל עצמאות ולשפר את איכות חייו בהתאם למצבו הנוכחי וסל הכישורים שלו. נשמח לעמוד לשירותכם במסגרת הליך השיקום שלכם ולסייע בחזרה לחיים תקינים ולעזור לכם לתפקד בצורה מיטבית בהתאם לצורכיכם.

פסיכוגריאטריה

אוכלוסיית הגיל השלישי הנה קבוצת גיל בעלת מאפיינים ייחודיים בכל הנוגע למדדים שונים כגון התמודדות עם אבדן לצד קשיים נפשיים ותפקודיים.
בנוסף, השינויים הגופניים עלולים להוביל להתדרדרות במצב הנפשי וכן לדיכאון וחרדה.

פסיכוגריאטריה הנו אחד מענפי הפסיכיאטריה אשר מטרתו להעניק טיפול ולסייע לבעיות הנפשיות והקוגניטיביות האופייניות לקשישים. הפסיכוגריאטרים הנם רופאים פסיכיאטרים המומחים למחלות הפיזיות, הנפשיות והקוגניטיביות השכיחות בקרב אוכלוסיית הזקנים.
תפקידם להעניק סיוע, טיפול ותמיכה לחולים ולבני משפחותיהם במימד הרפואי לצד המימד הנפשי/פסיכולוגי.

צרו קשר
close slider
me-מרכזים לטיפול רגשי

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

Call Now Button