מוקד מידע וזימון תורים:

5806*

אבחון על רצף האוטיזם

מעוניינים לדעת מהם הסימנים המוקדמים אשר יכולים להעיד על אוטיזם? מהו אבחון על רצף האוטיזם ומהן דרכי הטיפול באוטיזם ? חושדים שאחד מילדכם מצוי על הרצף האוטיסטי ומעוניינים באבחון משולב על ידי מיטב המומחים של המרכז לטיפול רגשי, ME? התחילו לקרוא את שחשוב לדעת אודות אבחון על רצף האוטיזם.
אבחון על רצף האוטיזם

הסימנים המוקדמים היכולים להעיד על אוטיזם

סימנים מחשידים לאוטיזם בינקות ובילדות המוקדמת, מחייבים בירור התפתחותי באמצעות אבחון על רצף האוטיזם שהוא למעשה אבחון נוירו – התפתחותי המשלב בתוכו סקירת תולדות המשפחה, אבני דרך בהתפתחות הילד, גורמי סיכון ובדיקה פיזית על ידי אנשי מקצוע. בסימנים המוקדמים היכולים להעיד על אוטיזם ניתן להבחין כבר בגיל ינקות במידה ותינוקכם: ממעט לבכות ו/או מרבה לבכות ללא כל סיבה, איננו מתעניין בנעשה סביבו, מתבונן בעיקר בחפצים ואינו מגיב במבט/בהפניית ראש/במלמול/בחיוך לנוכחות אנשים סביבו, נרתע ממגע. הסימנים המוקדמים העלולים להעיד על אוטיזם  מופיעים גם בגיל שנה – שנתיים כגון: הילד אינו מגיב כאשר קוראים בשמו, הילד אינו מצביע על חפצים, הילד אינו יודע לצרף שתי מילים יחד עד גיל שנתיים, אוצר המילים של הילד נמוך באופן משמעותי מבני גילו.

אבחון אוטיזם – כיצד?

אבחון על רצף האוטיזם מבוסס בין היתר על התנהגות הילד, שימוש במבחנים פסיכולוגיים, תצפיות על הילד וכדומה. תהליך האבחון עצמו מתבצע באמצעות שאלונים, ראיונות וכלים נוספים אשר נועדו לאפשר לבוחן לבדוק את האופן בו הילד יוזם אינטראקציות ומתקשר עם סביבתו. חשוב לציין שהאבחון נועד בין היתר לקבוע את רמת התפקוד של הילד על הרצף (ידוע גם בשם ספקטרום) האוטיסטי, וזאת על מנת להתאים את תכנית הטיפול האופטימאלית לילדיכם.

טיפול באוטיזם - מה חשוב לדעת?

אוטיזם אומנם מוגדר כסוג של הפרעה נוירו-ביולוגית אשר איננה ניתנת לריפוי, אך כיום, עומדות לרשותכם דרכי טיפול שונות באמצעותן ניתן להוביל לשינוי משמועתי בכל הנוגע להתפתחותם של ילדים המצויים על הרצף. חשוב לציין שכל סוגי הטיפולים המוצעים לכם כיום בכל הנוגע לאוטיזם, אינם עוסקים בריפוי אלא בהפחתת התסמינים הנלווים לאוטיזם וזאת במטרה להעלות את רמת התפקוד, ולכן, התאמת השיטה הטיפולית חייבת להיעשות בהתאם לממצאי אבחון על רצף האוטיזם.

ME- מרכז מומחים לטיפול רגשי

אצלנו ב- ME, מרכז מומחים לטיפול רגשי, עומד לרשותכם  אבחון משולב שמתבצע על ידי מיטב המומחים: אבחון פסיכולוגי והערכה פסיכיאטרית וכן מגוון רחב של גישות טיפוליות שונות היכולות להתאים לכל משפחה המתמודדת עם גידול ילדים על הרצף האוטיסטי. טיפולים אלו מיושמים על ידי מומחים מובילים בתחומם ומבוססים על ממצאי אבחון על רצף האוטיזם. אנשי המקצוע שלנו, ילוו אתכם לאורך כל תהליכי האבחון ויסייעו גם לכם בכל דרך אפשרית באמצעות מעטפת טיפולית המשלבת בתוכה טיפולים ספציפיים המותאמים לממצאי האבחון.

חושדים שילדיכם סובל מאוטיזם? מתמודדים עם ילד אשר אובחן על הרצף האוטיסטי? אתם לא לבד! אנחנו כאן על מנת להושיט לכם יד ולסייע לכם להתמודד עם הבעיה. לפרטים נוספים על אבחון אוטיזם ודרכי הטיפול באוטיזם,
חייגו: 5806* או צרו קשר דרך האתר:

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
Call Now Button
צרו קשר
close slider
לוגו ME

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

גלילה לראש העמוד