בהחלט יש מה לעשות !

"היה לי כלב שחור ושמו דיכאון"
ארגון הבריאות העולמי

WHO - World Health Organization

חשוב מאוד להבחין בין עצבות לדיכאון:

עצבות – לרוב קשורה לאירוע ספציפי, חולפת ולא פוגעת בתפקוד היום יומי לאורך זמן

דיכאון (depression) – הוא הפרעת מצב רוח שיש לה ביטויים רגשיים ופיזיולוגיים הפוגעת בתפקוד היום יומי לאורך זמן עד כדי סיכון של ממש.

התסמינים הרגשיים והפיזיולוגיים של דיכאון הנם:

עצבות מתמשכת, אי היכולת לחוות אושר והצלחות, חוסר הנאה מהחיים, חוסר אנרגיה, חוסר עניין ורצון לעשות דברים, חוסר שקט ומחשבות פסימיות, קושי להתרכז ולקבל החלטות, התפרצויות בכי, מחשבות על מוות, ירידה בחשק המיני, עייפות והפרעות שינה: שינת יתר או קושי בהירדמות, שינויים בתיאבון: ירידה בתיאבון או תיאבון מוגבר, כאבים במקומות שונים בגוף, בראש, בצוואר או בגב, סחרחורות, תחושת מתח ואי שקט בגוף, ירידה ניכרת בתפקוד.

שימו לב! לנתון הבא

לפי ארגון הבריאות העולמי WHO – WORLD HEALTH ORGANIZATION

1 מתוך 4 אנשים יחווה דיכאון שיפגע בתפקוד בחייו.

ושימו לב! לנתון הבא

25% בלבד מהאנשים הסובלים מדיכאון פונים לטיפול. אנשים לא פונים לטיפול כי קשה להם להבין שהם בדיכאון.

חשוב לדעת!

משך הדיכאון משתנה מאדם לאדם. לעיתים מדובר באירוע שנמשך בין כמה שבועות לכמה חודשים, ולעיתים הדיכאון הוא כרוני. אולם גם כאשר מדובר בתופעה כרונית, יש בדרך כלל תקופות שקטות שבהן לא מופיעים תסמיני הדיכאון. אצל אדם שסובל מדיכאון כרוני ואינו מטופל עלול הדיכאון להשפיע לרעה על תחומים שונים בחייו. הוא עלול לגרום, בין היתר, לצריכת יתר של אלכוהול, לקשיים בזוגיות, לקושי למצוא עבודה (או להתמיד במקום העבודה). לכן חשוב להמשיך ולהיות מטופל גם בתקופות השקטות.

בהחלט יש מה לעשות

ב-ME אנחנו מאמינים בטיפול משולב: תרופתי, רגשי והתנהגותי בהתאם למצב, הניתן במקום אחד על-ידי כל המומחים בתחום. ושימו לב! האבחון הוא קריטי. חשוב שאת האבחנה יעשה איש מקצוע (פסיכיאטר, פסיכולוג, רופא משפחה) וזאת על סמך בדיקה קלינית (על סמך התסמינים שהוא רואה ועל סמך דיווחיו של המטופל). לאחר האבחון יתואם הטיפול המתאים והנכון לך וישיב לך בחזרה את איכות החיים.

אנחנו כאן בשבילך

אנחנו הצוות המקצועי ב-ME, רשת מרכזים לטיפול רגשי ונפשי נמצא כאן עבורך – לעטוף אותך, לתמוך בכל דרך, לכוון, ללוות, לייעץ ומעל הכול – לטפל. אם המצב שתיארנו כאן מוכר לך מחוויה אישית שלך, חשוב שתדע/י כי ניתן לאבחן, לטפל ובהחלט ניתן להפסיק את הסבל. צור/צרי עימנו קשר ונשמח להעניק לך יעוץ ראשוני ללא עלות.

 

צור/צרי עימנו קשר ונשמח להעניק לך יעוץ ראשוני ללא עלות.

מאמרים בנושא שיכולים לעניין אותך...

טיפול רגשי

טיפול רגשי

מתמודדים עם מצבי דיכאון או חרדה? סובלים מביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך? חווים קשיים ביצירת קשר זוגי או מתמודדים עם משבר אישי בעקבות גירושין או אובדן? אצלנו במרכזי ME – מרכזים לטיפול רגשי, תוכלו למצוא מסגרות שונות של טיפול רגשי באמצעותן ניתן לטפל במגוון רחב של מצבים רגשיים מאתגרים לאורך החיים.

קרא עוד »