me-מרכזים לטיפול רגשי

מוקד מידע וזימון תורים:

5806*

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול NLP

NLP, הינה שיטה טיפולית המיושמת עי מטפלים מקצועיים ( פסיכולוגים ופסיכותרפיסטיים) כאשר יש צורך בשינוי התנהגות. השיטה מאפשרת לשנות את הדרך בה אנו חושבים ומתנהגים, כדי להתקדם למטרות ולהביא שינויים רצויים לחיינו. וזאת על מנת לאפשר לאדם להתפתח ולאפשר איכות חיים גבוהה יותר עבור עצמו, וסובביו.

NLP – Neuro-Linguistic Programming

NLP, הינה שיטה טיפולית המיושמת עי מטפלים מקצועיים ( פסיכולוגים ופסיכותרפיסטיים) כאשר יש צורך בשינוי התנהגות. השיטה מאפשרת לשנות את הדרך בה אנו חושבים ומתנהגים, כדי להתקדם למטרות ולהביא שינויים רצויים לחיינו. וזאת על מנת לאפשר לאדם להתפתח ולאפשר איכות חיים גבוהה יותר עבור עצמו, וסובביו.

"מחשבה יוצרת מציאות", "תחשוב טוב – יהיה טוב", "אנחנו בוראים את המציאות שאנחנו חיים" – ושלל אמרות אחרות, שקשורות לעולם המחשבה ותת-המודע. מדוע הן רלוונטיות, ומה הקשר בין אלו לבין טיפול ב-NLP? מחשבות מובילות לרגשות ורגשות מובילים להתנהגויות – והתנהגויות יוצרות את המציאות שלנו. יש התנהגויות מקדמות שינוי רצוי וישנן התנהגויות מעכבות שינוי רצוי.  

אם  החלטנו, לדוגמה שאנחנו רוצים להפסיק לעשן, או להתחיל להתאמן – וטרם עשינו זאת – סימן שלא נקטנו בפעולה, שאנחנו יודעים שהיא "הכרחית", על מנת להגשים את התוצאה הרצויה.

כשאנחנו מעוניינים בשינוי בדרך התנהגותנו עלינו להסתכל גם על הרגשות שלנו. שהם תוצר של מחשבות.

ליצור שינוי בעולמנו האישי

לרבים מאיתנו  "קשה"  להתחיל להתאמן? האם זה באמת כזה מאתגר להירשם למכון, לקרוא ספר על תזונה, לקחת מאמן אישי – וכיוצא בזה – כדי להתחיל ולהתאמן? כנראה שלא – כיוון שמדובר במידע, כמו גם בכלים – שזמינים לכולנו. גם אם אנחנו לא יודעים משהו – כל הידע זמין לנו בלחיצות כפתור. אז מה "עוצר" בעדנו?

מה שעוצר בעדנו, אינו היעדר הידע, היעדר הכלים, או היעדר היכולת לרכוש אותם. מה שעוצר אותנו, אלו הן הרגשות שלנו המובילים לאי ביצוע הפעולות. אנחנו פשוט לא ניישם את הפעולות שיובילו לשינוי. ולא משנה "כמה זה קל".

התהליך הטיפולי  בNLP הוא המעבר בין רגשות שלא מאפשרים תנועה קדימה, שמעכבים אותנו מלבצע השינוי לבין רגשות שמאפשרים התקדמות.

לדוגמה, באם נרגיש השראה ומוטיבציה, סביר שנרצה לפעול, בעוד שאם נרגיש פחד מכישלון, או ביקורת עצמית – סביר להניח שלא נרצה לפעול.

טיפול ב-NLP, יכול לחשוף מה אנחנו מרגישים, כמו גם לאפשר לנוע לעבור ממצב רגשי אחד לאחר, כך שנהיה בנקודה טובה יותר, לקבל את הפעולות שאנחנו רוצים לקחת, כדי לייצר שינוי.

היכולת שלנו להשפיע על המצב הרגשי, תלויה, בין השאר, ביכולת שלנו להשפיע על המחשבות.  אם אדם מסוים "חושב", שמשהו בלתי פתיר, בלי אפשרי, וכיוצא בזה – סביר שהוא ירגיש דיכאון, פחד, הימנעות וכיוצא בזה.

על כן, כדרך הבירור המנטלי, של מחשבותיו – ניתן לזהות את הדרך בה הוא רואה את העולם, ולהשפיע על כך. לאחר שהדרך שבה אדם רואה את העולם, השתנתה – ביכולתו להרגיש דברים שונים, בנוגע לעולמו.

טיפול NLP , הוא למעשה טיפול באמונות הפנימיות של האדם, שכן אלו הן התפישות "שנשארות" איתו, גם בלי שהוא שם לב, והוא משתמש בהן באופן אוטומטי כדי לעשות סדר בעולמו.

טיפול בשיטת NLP, מתאים במסגרת טיפול בתחומים הבאים:

  • יצירת שינוי בחיים
  • התקדמות למטרות
  • מודעות עצמית
  • עבודה עם פוביות, חרדות ופחדים

להתחיל טיפול ב-NLP

חשוב להבין ולדעת כי במרכז ME, טיפול ב-NLP  הוא במסגרת שיטה טיפולית המשולבת עם מגוון שיטות נוספות, במסגרת תהליך טיפולי ומתבצעת אך ורק ע"י מטפלים מוסמכים ( פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים).

קיימת חשיבות רבה להצלחת התהליך הטיפולי בפנייה לגורמי מקצוע מוסמכים שמוגדרים כמטפלים למדו, מכירים, ומבינים את העולם הנפשי והשלכותיו ומשתמשים גם בשיטה זו.

אצלנו במרכזי ME, מרכזים לטיפול רגשי ונפשי, תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולים רגשיים בשיטות טיפוליות שונות המותאמים לילדים, מתבגרים ובני נוער המתמודדים עם מצוקה רגשית

לפרטים נוספים בנושא צרו איתנו קשר עוד היום.  5806*

מוזמנים לצור איתנו קשר

מוזמנים לשתף:

צרו קשר
close slider
me-מרכזים לטיפול רגשי

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

Call Now Button