me-מרכזים לטיפול רגשי

מוקד מידע וזימון תורים:

5806*

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

6 הטיפים לחזרה לבית הספר – חובה לכל הורה!

חודש ספטמבר מתקרב בצעדי ענק ותוך פרק זמן קצר תמצאו את עצמכם מעירים את הילדים על מנת שיגיעו בזמן לגן הילדים, לבית ספר, לחטיבה ולתיכון. אמנם זה הרגע עליו חלמו רוב ההורים, אך עדיין חשוב לזכור שבאותם 60 ימי החופש הגדול, השגרה הופרה וקרוב לוודאי שילדכם, כמו רוב ילדי ישראל חגגו על קימה מאוחרת, ים ובריכה עם החברים, בילויים משפחתיים, מופעים ושבירת שיגרה מטורפת. אז מה עושים?
6 הטיפים לחזרה לבית הספר – חובה לכל הורה!

בכדי להבטיח שהילדים יוכלו לחזור לבית הספר ללא קושי (ותמיד חשוב לזכור שבקרב תלמידי בית הספר יש כ- 20% מהילדים אשר סובלים מלקויות למידה, כמו למשל הפרעות קשב וריכוז וכן קשיי תקשורת והפרעות בתחום הרגשי ועבור ילדים אלו, משימת החזרה לבית הספר היא קשה עוד יותר), ועל מנת שלא תגלו שהילד הגיע ללימודים באיחור או שהמתבגר לא הגיע לבית הספר ועדיין מתכרבל לו  בשמיכה, חשוב להתחיל וליישם את הטיפים הבאים אשר רשמנו עבורכם ההורים..

טיפ ראשון – מסדרים את החדר

הטיפ הראשון והחשוב כל כך הוא סידור החדר. שכן, סידורו של החדר יאפשר לכם ולילדכם להבין מהו הציוד, האביזרים והספרים החסרים ומה יש לקנות לשנת הלימודים החדשה. בנוסף, פעולה זאת תאפשר לכם לזרוק את כל הניירת והחפצים הלא נחוצים, למכור את ספרי הלימוד של השנה הקודמת או להעביר אותם לחברים שזקוקים לספרים, לוודא שהשולחן כתיבה נקי ומוכן לתחילת עבודה, לתלות את המערכת מול השולחן ועוד. בשורה התחתונה: סידור החדר יאפשר לילדכם ללמוד "בראש נקי" ומסודר, ללא הצורך להתמודד עם בלאגן מיותר.

טיפ שני – משלימים את החסר

לאחר סידור החדר, אתם והילד תדעו מהו אותו ציוד אשר קיים בחדרו של הילד ומהו אותו ציוד אותו תדרשו לרכוש לשנת הלימודים החדשה. כאן, הטיפ שלנו הוא להכין רשימה מסודרת הכוללת את הציוד אותו ההורים מעוניינים לקנות לילד לשנת הלימודים החדשה. ברשימה זו יש לכלול את בקשותיו של הילד ולבצע קנייה משותפת של כל הציוד החיוני לילד לשנת הלימודים החדשה.  

טיפ שלישי – מתחילים את השנה ללא דאגות!

הטיפ השלישי הוא לוודא שהילד סיים את כל שיעורי הבית והמטלות שניתנו לו על ידי המורים לחופש הגדול. מטלות אלו יכולות להיות בדמות דפי עבודה, יומני קריאת ספרים ועוד. באם הילד לא סיים, יש להסביר לילד אודות חשיבות המשימות השונות ולוודא שהוא יושב בחדר הנקי והמסודר ומסיים את מטלותיו בשלווה, ללא כעסים או לחצים מיותרים מצידכם. חשוב להסביר לילד שזוהי אחריותו כתלמיד. ההמלצה שלנו היא תמיד לבדוק האם יש לילדכם מטלות לחופש הגודל, כבר בתחילתו של החופש ולוודא שהוא אכן עושה את המוטל עליו שבועיים-שלושה טרם תחילת הלימודים.

טיפ רביעי – חוזרים לשעות השינה המקוריות

כשבוע טרם תחילת השנה החדשה יש להתחיל ולהרגיל את הילד לשעות שינה מחודשות. בניגוד לחופש הגדול בו פעמים רבות ניתנה לילד הגמישות לישון מאוחר. כעת, חשוב לעדכן את הילד באשר לשעות השינה ושעות הקימה שלו ולוודא שהוא מתעורר בזמן. קחו בחשבון שיכול להיות שבימים הראשונים תצטרכו לתרגל את הסמכות ההורית שלכם ולילד לא יהיה קל, אך מהר מאוד הדברים יסתדרו.

טיפ חמישי – היכרות עם חברים חדשים ומצב רוח מרומם

טבעי שהילד יחוש דכדוך ולא יתלהב מחזרה לספסל הלימודים. בכדי שהדכדוך לא יהפוך לדיכאון ועל מנת לוודא שלילדכם אין בעיה ספציפית עם בית הספר או כל דבר הקשור אליו, חשוב לשבת איתו לשיחה ולברר האם יש דברים מהם הוא חושש בשנת הלימודים החדשה או בעיה כלשהי עם מורה מסוים או חבר ללימודים. באם הילד מגיב באופן קיצוני לחזרה ללימודים חשוב להיפגש עם אחד מהמומחים של ME – מרכזים לטיפול רגשי או עם גורם מקצועי אחר כמו למשל יועצת בית הספר. באם מדובר על ילד שמתחיל כיתה א' או מתחיל לימודים בבית ספר חדש, חשוב לברר עוד במהלך החופש מי הילדים שילמדו איתו ובהתאם ליזום פגישה בין הילד לבין ילדים אחרים וזאת על מנת שהילד יוכל לפתח קשרי חברות טרם פתיחת שנת הלימודים.

טיפ שישי – פרידה חגיגית מהחופש הגדול

אנו ממליצים על הפקת מסיבה משפחתית וזאת על מנת לחגוג את סיום החופש הגדול ותחילתה של השנה החדשה. כאן, ההורים יוכלו להעביר לילדיהם מסרים חיוביים לגבי בית הספר, האמון שלהם ביכולות של הילדים ומסרים חיוביים נוספים. בנוסף, ניתן להחליט על משחק 'פרידה מהחופש הגדול' ובו כל אחד מהנוכחים במפגש יספר על הדבר הטוב ביותר שקרה לו בחופש הגדול והדבר לו הוא מצפה בשנת הלימודים החדשה. בסיום המפגש ניתן לשלב מתנה סמלית נחמדה עם ברכת 'בהצלחה' לכל אחד מהנוכחים במפגש.

מעוניינים בקווים מנחים נוספים בכל הקשור אל הכנת ילדכם לבית הספר? צוות המטפלים המומחים של מרכזי ME ישמחו לאבחן את הבעיה ממנה סובל ילדכם ולהציע שיטת טיפול המתאימה לו ואף להזמינכם ההורים לסדנת הדרכת הורים. לפרטים נוספים ניתן ליצור איתנו קשר  5806*

מוזמנים לצור איתנו קשר

מוזמנים לשתף:

צרו קשר
close slider
me-מרכזים לטיפול רגשי

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

Call Now Button