me-מרכזים לטיפול רגשי

מוקד מידע וזימון תורים:

5806*

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול CBT – טיפול התנהגותי קוגניטיבי

טיפול התנהגותי קוגניטיבי אשר מוכר גם בראשי התיבות CBT : Cognitive Behavioral Therapy, הוא שיטת טיפול קצרה וממוקדת אשר משלבת שתי שיטות טיפול, השיטה ההתנהגותית והשיטה הקוגניטיבית. שיטה זו יעילה למגוון רחב של בעיות, ביניהן הפרעות אכילה, OCD, הפרעת קשב וריכוז, דיכאון והפרעות חרדה.

טיפול CBT - אודות הטיפול ודפוס חשיבתי אוטומטי

טיפול cbt עוסק בקשר הקיים בין המחשבה – הרגש – ההתנהגות.  שכן, ברוב המקרים המחשבה משפיעה על הרגש אשר מוביל אותנו להתנהג באופן שמחזק את המחשבה שלנו. אחת ההנחות הקיימות בבסיס טיפול זה היא שלכל אחד מאיתנו יש דפוסי חשיבה אוטומטים. אוטומציה זו יכולה לעוות או לפגוע בדרך בה כל אחד מאיתנו מפרש את העולם ולכן דפוסי החשיבה האוטומטים אינם יעילים לנו. המטרה בטיפול התנהגותי קוגניטיבי היא לזהות את דפוסי החשיבה האוטומטים והלא יעילים, להבין כיצד הם גורמים לנזק ומשפיעים על ההתנהגות והרגשות ולאחר מכן ללמד את המטופל להגמיש או לשנות כליל את דפוס המחשבה האוטומטי והמזיק. הנחת הבסיס היא שכאשר נשנה את הדפוס החשיבה החוסם, גם הרגשות וגם המחשבות שלנו ישתנו. דוגמאות למחשבות אוטומטיות שליליות שיוצרות מציאות הן: בחיים לא אמצא אהבה כי דחו אותי בדייט או לעולם לא אתקבל לעבודה שאני רוצה  כי אני נכשל בראיונות עבודה.

טיפול cbt - מתקנים את הדברים ועולים חזרה על הסוס

החרדה גורמת לרובינו להימנע מביצוע אותה פעולה שגורמת לנו לחרדה וזאת על מנת להימנע מתחושת הפחד. אולם, כאשר אנחנו נמנעים ממשהו ממנו אנו חרדים, אנחנו למעשה משמרים את החרדה ובטווח הארוך אף מעצימים אותה. אחת מאותן המטרות של טיפול CBT , תוך דגש על ההיבט ההתנהגותי, היא  להיחשף בהדרגה אל אותם הדברים שמעוררים בנו חרדה, אותם הדברים מהם נמנענו עד כה. אמנם בתחילת התהליך החרדה עלולה להתגבר, אך חשוב לקחת בחשבון שתהליך זה תמיד ייעשה תוך ליווי מקצועי ופיקוח וככל שיעבור הזמן וככל שנתעקש לחזור על אותו מצב מלחיץ ממנו אנחנו מפחדים, כך תפחת בהדרגה אותה חרדה ולעיתים אף תיעלם לחלוטין.

טכניקה זו בה נוקטים בעת טיפול CBT, נקראת טכניקת החשיפה, טכניקה בה אנחנו נחשפים באופן מבוקר ואיטי למה שמעורר אצלנו חרדה. בנוסף, CBT כולל גם טכניקות הרפיה והרגעה אשר יכולות לסייע בתהליך החשיפה של סיטואציות אשר טעונות רגשית. האמונה העומדת בבסיס טכניקה זו מבוססת על ההנחה שיש קשר הדוק בין הגוף לנפש, כך שאם הגוף יהיה רפוי, קרוב לוודאי שגם הנפש תהיה רגועה.

טיפול cbt בחרדה

בשיטת טיפול קצר- מועד, המטפל מספק למטופל מגוון רחב של כלים התנהגותיים וקוגניטיביים המתאימים למצבו וזאת לאחר הבנת הבעיה של המטופל והגדרת מטרות הטיפול יחד איתו. כיוון שהמטופל מכיר את עצמו באופן הטוב ביותר, שיתוף הפעולה שלו קריטי להצלחתו של הטיפול. דבר חשוב נוסף אותו יש לדעת הוא שהצלחת הטיפול מתבססת לא רק על הפגישות הטיפוליות והמתרחש בהן אלא בעיקר על יישום משימות הניתנות לתרגול בזמנו הפנוי של המטופל. טיפול ה- CBT תמיד יכלול שיעורי בית ומשימות שונות וזאת במטרה להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

לסיכום, בטיפול ה- CBT המטופל ילמד להכיר את ההתנהגות והמחשבות אשר מובילות להחמרת ושימור החרדה שלו וכיצד הוא יוכל להתמודד עם מנגנון החרדה שלו באופן הטוב ביותר וזאת בעזרת כלים שונים אותם המטפל יספק לו.

לפרטים נוספים אודות טיפול התנהגותי קוגניטיבי באמצעות המומחים של ME, חייגו 5806*

או צרו קשר דרך האתר

טיפול קוגנטיבי התנהגותי 

מתמודדים עם מחשבות שליליות ודרכי התנהגויות שונות אשר אינן משרתות אתכם? מעוניינים לשנות את דפוסי החשיבה השלילית בדרך למיצוי הפוטנציאל האישי הטמון בכם? זה הזמן לדעת הכול על CBT – טיפול התנהגותי קוגניטיבי.

CBT (COGNITIVE BEHAVIORAL THERAPY) הידוע גם בשם 'טיפול התנהגותי קוגניטיבי', הוא למעשה טיפול נפשי שמטרתו לסייע לכל אחד ואחת מבינכם להתמודד עם מחשבות שליליות ודרכי התנהגויות שונות הגורמות לקשיים רגשיים, וכל זאת מתוך מטרה מכוונת לשינוי דרכי החשיבה והמעשים הנלווים אליה ובכך לשפר את הרגשתו של המטופל כלפי החיים.

טיפול התנהגותי קוגניטיבי, הינו טיפול נפשי קצר מועד הנמשך בין שלושה לשישה חודשים לערך, כאשר לאורך הטיפול נעשה ניסיון לפתח דפוסי חשיבה והתנהגות אפקטיביים באמצעות תרגול מטלות טיפוליות שונות. המסגרת הטיפולית מאפשרת למטופל למצוא דרכים שונות לשינוי דפוסי מחשבותיו והתנהגותו וזאת במטרה לסייע לו להתמודד עם בעיותיו היומיומיים וקשייו הרגשיים. יחד עם זאת, חשוב לציין שמסגרת הטיפול ההתנהגותי – קוגניטיבי, שונה באופייה ומהותה מטיפולים נפשיים אחרים בהם מושם דגש על חוויות העבר, בכך שכל ההליך הטיפולי מתמקד בבעיות וקשיים עימם המטופל מתמודד בהווה.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי  (טיפול CBT)  למי הוא מיועד?

טיפולי CBT מיועדים לכל אחד ואחת מבינכם המעוניין לשנות את דפוסי חשיבתו השלילית ודרכי ההתנהגות הנלווים אליהם וזאת בדרך למיצוי הפוטנציאל האישי הטמון בו. כמו כן, טיפול התנהגותי קוגניטיבי הוכח כאמצעי טיפול יעיל בבעיות שונות כגון: חרדות, דיכאון, חוסר ביטחון וקשיים הנובעים מערך עצמי נמוך, הפרעות אכילה, קשיי שינה, התפרצויות זעם, הפרעות קשב וריכוז וכדומה. בנוסף, המסגרת הטיפולית מיועדת לאילו מבינכם המתמודדים עם כאבים כרוניים, מצבי פוסט - טראומה והתמכרות לתרופות, סמים, הימורים וכדומה.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT

cbt הינו טיפול פרטני המתקיים במסגרת סדרת מפגשים טיפוליים שתדירותם נקבעת בהתאם למאפייני הבעיות והקשיים עימם מתמודד כל מטופל/ת. הטיפול עצמו מתקיים באמצעות שיחות אישיות בין המטופל למטפל, כאשר ההליך הטיפולי מלווה בתרגול מטלות טיפוליות להן נדרש המטופל מחוץ למסגרת השיחות האישיות. חשוב לציין שמטרתו של כל טיפול התנהגותי- קוגניטיבי הוא להבין ולזהות את דפוסי החשיבה השלילית ודרכי ההתנהגות הנלווים להם ובכך לסייע לעזור למטופל לפתח דפוסי התנהגות אפקטיביים בדרך לשינוי המיוחל.

ME- מרכזים לטיפול רגשי המתמחים בטיפולי CBT

אנחנו במרכז המומחים -ME, מרכזים לטיפול רגשי, מזמינים גם אתכם לצאת לדרך חדשה ומיטיבה באמצעות שיטות טיפול שונות ומתקדמות מסוגן בתחום

הטיפול הרגשי. צוות המומחים העומד לרשותכם בכל אחד ממרכזי ME ברחבי הארץ, מתמחה בין היתר במסגרות הטיפול ההתנהגותי- קוגניטיבי, וכל זאת באמצעות טיפולים פרטניים המותאמים לדרישותיו וצרכיו של כל מטופל/ת.

טיפול cbt במרכזי ME, מיועד לקבוצות גיל שונות, לרבות, ילדים ובני נוער בגילאי 4 עד 18, מבוגרים צעירים בגילאי 18 עד 21 ומבוגרים מגיל 21 ואילך. לפרטים נוספים אודות טיפול התנהגותי קוגניטיבי באמצעות המומחים של ME, חייגו 5806*

או צרו קשר דרך האתר

שיטת טיפול  CBT  שונה משיטות טיפול פסיכולוגיות אחרות בכך שמתייחסת לשילוב בין קוגניציה (חשיבה), פעולה והתנהגות ומבוססת בראיות ומחקרים קליניים.  אם אתם מתמודדים עם חרדה או טראומה והסימפטומים משפיעים על איכות חייכם ועל תפקודכם מומלץ לפנות לקבלת טיפול cbt מקצועי, המתמקד בקשר שבין המחשבות להתנהגות שלנו. הפנייה אל טיפול בשיטת cbt אצל הצוות המקצועי והמומחה של מרכז המומחים ME, היא החלטה אשר יכולה לשנות מן הקצה אל הקצה את החיים שלכם והיא לחלוטין ההזדמנות לה חיכיתם.

טיפול התנהגותי קוגניטיבי - שלושת היתרונות המרכזיים של טיפול cbt  

טיפול cbt הוא טיפול נפשי, התנהגותי ורגשי עם השפעות לטווח הארוך, בטיפול בשיטת CBT אתם לוקחים חלק פעיל בתהליך ובביצוע משימות מותאמות בחיי היומיום. לטיפול זה ישנם כמה יתרונות מהותיים על פני טיפולים אחרים, והם:

  1. לקיחת אחריות על המחשבות – בתהליך טיפול עקבי, המבוסס על ניסיון רב שנים של המטפל, ניתנת לכם הזכות לקחת אחריות על המחשבות שלכם ובסופו של תהליך גם לשלוט בהן. מחשבות שאינן מועילות או מקדמות את תפיסת העולם שלכם, לא יגרמו להשפעות רגשיות ולא יהפכו למכשול בדרך שלכם.
  2. המציאות משתנה מול העיניים שלכם – ברגע שבו המחשבות שלכם לא מנהלות את אורח החיים, ניתן לקחת החלטות באופן רציונלי ולפעול בהתאם למצב המתקיים בשטח. כך שיש לכם כוח אמיתי לשנות את החיים שלכם ולהביא את עצמכם לחוויית הצלחה.
  3. אתם אף פעם לא לבד – החשיבות האמיתית של הטיפול, היא הליווי המקצועי והצמוד של מטפלים מנוסים. אם אתם רוצים לאפשר לעצמכם להתמודד עם חרדה, פוביה או אירוע טראומטי, החשיבות של מטפל מקצועי ונוכח היא עוצמתית, דווקא ברגעים הכי קשים ומאתגרים של הטיפול.

טיפול cbt - מחזירים את הכוח לידיים של המטופל

על מנת לשבור את הדפוס ולצאת אל חיים עצמאיים, אתם צריכים להשקיע וזמן ותעצומות נפש, אשר יביאו לשינוי המבורך בחיים שלכם. אבל, אי אפשר לעבור תהליכים כה מורכבים לבד. ובדיוק מסיבה זו, הצוות המקצועי של מרכז המומחים ME ישמח ללוות אתכם בתהליכי טיפול מסוג cbt, המבוססים על כלל ההגדרות המקצועיות והניסיון רב השנים בתחום בריאות הנפש והטיפול ההתנהגותי רגשי.

מוזמנים לשתף:

צרו קשר
close slider
me-מרכזים לטיפול רגשי

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

Call Now Button