me-מרכזים לטיפול רגשי

מוקד מידע וזימון תורים:

5806*

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

NLP טיפול בחרדות

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחליטים לנסות ולטפל בחרדות בשיטה טבעית, כלומר בשיטה אשר אינה מערבת טיפול תרופתי. אחת השיטות המוכרות והפופולאריות ביותר אשר נהוגה בשנים האחרונות בישראל היא שיטת טיפול בחרדות nlp.
טיפול-בחרדות-NLP

מטפלים בחרדות באופן טבעי

נכון לשנת 2021 רבים חוו חרדה או מכירים אדם זה או אחר אשר סובל מהפרעת חרדה. אנו חיים בעשור אינטנסיבי ותחרותי ומי שלא עומד בדרישות אינו שורד בהיבט התעסוקתי. לכן, רבים מוצאים את עצמם כורעים תחת העומס ומתמודדים עם מצבים שונים אשר במקרים רבים מובילים לחרדות. חרדות אשר משבשות את התפקוד שלנו ביום יום. אחת מהשיטות המוכרות כשיטה אפקטיבית וטבעית לטיפול בחרדות היא שיטת טיפול בחרדות nlp. שיטה זו מתאימה לכל מי שמעוניין לנסות ולהקל על החרדה או לפתור את החרדה וזאת טרם הוא מחליט על טיפול תרופתי.

מה זה NLP?

בעברית שיטה זו מכונה נל"פ, קרי, ראשי התיבות של ניתוב לשוני פיזיולוגי. Neuro-linguistic programming. הבסיס של שיטה זו הינו שכל אחד מאיתנו יכול ליצור שינוי בדפוס ההתנהגות שלו ובתבנית החשיבה שלו וזאת באמצעות התקשורת המילולית והלא מילולית והאופן בו הוא יתייחס  למציאות בה הוא חי.

שיטת ה – NLP פותחה על ידי הבלשן פרופסור גרינדר והמתמטיקאי ד"ר בנדלר בשנות השבעים בארצות הברית. שיטה זו הינה פסאדו מדעית, קרי, היא לא הוכחה מבחינה מחקרית והיא מציעה מגוון רחב של כלים וטכניקות אשר מוצעים למטפל במטרה לעזור לו לשנות את המחשבה-רגש- התנהגות שלו וזאת באמצעות שינוי של דפוסי התנהגות אוטומטיים והרגלים שונים ועל ידי כך השגת התוצאות הרצויות למטופל.

נכון להיום משתמשים בשיטה זו לא רק בתחום הטיפולי של טיפול חרדות, אלא גם בתחומים נוספים, כמו למשל בתחום החינוך (העצמה של הורים ומורים באמצעות כלים שונים למטרת השפעה גדולה יותר על הילדים ועל התלמידים), בתחום העסקי (בכדי לשפר יכולות שונות, כמו למשל מכירה, שיווק, משא ומתן ועוד וכמובן בתחום הטיפולי באמצעות טיפול בחרדות nlp

NLP – חשוב לקחת בחשבון

שיטה – חשוב להבין ש– NLP היא שיטה טיפולית אותה יש ללמוד וכזה המועברת על ידי מטפלים מוסמכים ולכן הדבר הראשון עליו יש להחליט הוא האם שיטה טיפולית זו מתאימה לכם. לצערנו, יש פרסומים רבים באינטרנט ואנשים רבים נמשכים לפרסומים של מטפלים אשר מבטיחים להם הרים וגבעות ללא וזאת בדיקה מקדימה האם שיטת nlp לטיפול בחרדות אכן מתאימה להם.

בחירת מטפל – כמו בכל תחום גם בשיטת ה- NLP ניתן לראות שרלטנים רבים וגם כאלו אשר עברו קורס של 3 חודשים ומגדירים את עצמם כמטפלים אשר ערוכים לטפל בבעיות קשות של חרדה ובעיות נוספות. חשוב לדעת שרק מטפל מוסמך בעל רקע טיפולי שעבר הכשרה בנושא זה יוכל לעזור לאדם הסובל מבעיות מורכבות, כמו חרדות קשות.

נזקים – חשוב להבין שהבחירה במטפל שאינו מוסמך וללא רקע טיפולי יכולה להוביל לנזקים נוראיים. במרכז ME לטיפול רגשי אנו מציעים למטופלנו מטפלים מוסמכים בעל רקע טיפולי עשיר שעברו הכשרה בתחום ה – nlp ויכולים לעזור לכם.

מטפלים בחרדות בשיטת ה – NLP

חשוב להבין שחרדה מתמשכת פוגעת לא רק בתפקוד של האדם או הילד הסובל ממנה אלא גם בביטחון העצמי ובדימוי העצמי שלו. חרדה יכולה לבוא לידי ביטוי ברמה שונה ולכלול סימפטומים פיזיים כמו למשל עצבנות, בחילות, דופק מהיר, שרירים מתוחים, הזעה, כאבי בטן ועוד. חרדה מתמשכת תפגע בתפקוד היומיומי של הסובל ממנה ורוב האנשים אשר סובלים מחרדות מוצאים את עצמם תוהים מתי יגיע ההתקף הבא, התקף בו האדם מאבד את השליטה. פחד זה מהחרדה מעצים אותה.

ב – NLP מאמינים שכל חלק וחלק מהאדם מעוניין בטובתו. כלומר, שגם אותו חלק המשויך לחרדה וזה אשר מחליש את האדם הוא חלק עם מטרה חיובית ולכן המטופל צריך ליצור איתו קשר ולברר מדוע הוא פועל איך שהוא פועל. ברגע שבו האדם ילמד להקשיב לחרדה שלו הוא יבין שהיא מעוניינת להגן עליו ממשהו שהוא תופס כמסוכן. עצם העובדה שניתן לתקשר עם החרדה ולהבין אותה, תאפשר מציאת דרך חלופית בריאה יותר לתחושת ביטחון ורגיעה.

אדם משפיע על רמת החרדה שלו ועל העוצמה של אותה חרדה ממנה הוא סובל. הוא מושפע מאיך שהוא תופס את עצמו, את סביבתו ומה הוא אומר לעצמו. שיטת NLP מאפשרת למטופל כלים רבים להתבוננות והגדרה מחדש של המציאות. הגדרה אשר תוביל להרגעת החרדה, יצירת איזון , עשייה וסיפוק.

שינוי גישה באמצעות NLP

האדם ישנה את הגישה שלו וזאת באמצעות הגדרה מחודשת של המצב. אם אדם חושש לדבר לפני קהל והוא אומר לעצמו שהוא מת מפחד כשהוא ניצב אל מול קהל וצריך להרצות או להתחיל שיח. משפט זה ישתק אותו ויעצים את אותה החרדה ממנה הוא סובל. אך אם הוא יזנח את המילה 'מוות' ואת הפטאליות של המשפט ויחליט על גישה מציאותית ומתונה יותר בה הוא יאמר לעצמו 'אני ממש מתרגש כשאני עומד מול כל הקהל הזה", הוא יוכל לרסן את ההתרגשות והחרדה בקלות רבה יותר, שכן כאן הוא לא מתמודד אל מול המוות אלא אל מול סיטואציה הגיונית לה ניתן לתת משמעות חדשה ואופן התנהגות חדש. כלומר, יצירת תסריט חיובי תעזור לתחושה רוגע חיובית. כמו כן, יש אפשרות לתרגל טכניקות הרגעה כמו למשל מדיטציה, נשימה מודעת, שימוש בעוגנים מרגיעים כמו למשל קמיע, צמיד ועוד.

לסיכום, התפישה של ה – NLP היא שמערכת האמונות שלנו היא זו שמנהלת לנו את החיים. פעמים רבות אנחנו לא מודעים לאמונות אלו ועדיין יש להן השפעה משמעותית עלינו, הן מבחינת התנהלות והן מבחינת תפקוד פיזיולוגי. אמונות אלו אשר מנהלות אותנו גם נוטות לדחוק הצידה גירויים שמאיים עליהן וכך האדם נמנע לבצע דברים אלו ואחרים משום החרדות מפניהם.

טיפול בחרדות nlp יעזור לנטרל את אותן החרדות ובכדי שהחרדות לא יחזרו המטרה תהיה להפוך את האמונות המכבידות והחוסמות לאמונות מחזקות.  כי היום כבר לא צריך להיות קורבן של החרדה שלכם.

לפרטים נוספים אודות טיפול בחרדות nlp באמצעות המומחים של מרכז ME לטיפול רגשי, חייגו *5806

מוזמנים לצור איתנו קשר

מוזמנים לשתף:

צרו קשר
close slider
me-מרכזים לטיפול רגשי

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

Call Now Button