מוקד מידע וזימון תורים:

5806*

אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי

אחד מילדיכם מתמודד עם קשיי בלימודים? בבית הספר חושדים שילדיכם סובל מלקויות למידה ברמה כזו או אחרת? זה הזמן לדעת הכול על אבחון לקויות למידה בקרב ילדים בגילאי בית הספר.
אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי

מספר מילים על לקויות למידה, ועל אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי

על פי הערכות שונות כ-20% מסך התלמידים במערכת החינוך בישראל, סובלים ומתמודדים עם לקויות למידה בדרגות חומרה שונות.

על פי ההגדרה המקצועית, לקויות למידה הן למעשה סוג של הפרעה נוירו התפתחותית המשפיעה על תפקודי הלמידה הבסיסים ביותר כבר בגילאים מוקדמים וזאת לצד פגיעה ביכולות ובמיומנויות הלמידה לאורך כל שנות הימצאותו של התלמיד במסגרת לימודית כזו או אחרת.

אבחון לקויות למידה מתבצע במסגרת שיטות אבחון שונות כגון אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי שמטרותיהן לספק לתלמיד המאובחן בלקויות למידה את ההמלצות להתאמות במסגרת הבית ספרית.

מהו אבחון דידקטי?

אבחון דידקטי הינו אבחון מקצועי המיושם על ידי איש מקצוע מתחום תורת ההוראה, ובמסגרתו ניתן להעריך את כישורי הלמידה הבסיסיים ביותר, לרבות, קריאה, כתיבה, הבנת הנקרא, הבעה בעל פה, הבעה בכתב ויכולות התלמיד בכל הנוגע לפיתוח מיומנויות למידה.

אבחון זה נועד לאמת או לשלול חשד ללקות למידה ומטרתו לאתר קשיים ולהתוות בסיס לבניית תכנית חינוכית המותאמת לתלמיד במסגרת הבית ספרית.

במסגרת אבחון דידקטי מושם דגש על תפקוד שפתי, תפיסה חזותית ושמיעתית, מנגנון זיכרון וכמו כן נבדקת היתכנות לכך שהילד סובל מהפרעת קשב וריכוז.

מהו אבחון פסיכו דידקטי ?

אבחון פסיכו דידקטי הינו נדבך נוסף לאבחון הדידקטי ומטרתו לבחון את המרכיב הרגשי בכל הקשור לקשיים אותם חווה התלמיד במסגרת הלימודית.

אבחון פסיכו דידקטי מיושם על ידי פסיכולוג מומחה ובמסגרתו ניתן לאתר את נקודות החוזק והחולשה של התלמיד בהקשר של קשיי הלמידה עימם הוא מתמודד וכל זאת בהתאמה מלאה למצבו הרגשי ויכולותיו האינטלקטואליות.

ברוב המקרים, ההמלצה לאבחון פסיכו דידקטי ניתנת על ידי המאבחן הדידקטי הרואה צורך בהרחבת האבחון ולצורך כך הוא ממליץ על אבחון פסיכולוגי משלים.

אבחון פסיכו דידקטי
מטרות האבחונים

אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי נועד לצרכי התאמות לימודיות בהתאם להגדרות משרד החינוך, כאשר נהוג לסווג את ההתאמות ברמה 1-3, כאשר רמה 1 ו-2 הן התאמות המיושמות בהתאם לממצאי האבחון הדידקטי ואילו התאמה ברמה 3 מיושמת בהתאם לממצאי האבחון הפסיכו דידקטי.

התאמות אלו כוללות בין היתר:

  • תוספת זמן בבחינות
  • התעלמות משגיאות כתיב
  • הכתבה לבוחן
  • היבחנות בעל פה
  • שאלון מותאם

נדרשים לאבחון דידקטי ופסיכו דידקטי? מתמודדים עם לקויות למידה המחייבות אבחון לצרכי התאמות במסגרת הבית ספרית? אצלנו ב- ME, מרכז מומחים לטיפול רגשי, תוכלו למצוא מערך אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי המיושם על ידי מיטב אנשי המקצוע מתחם תורת ההוראה ומיטב הפסיכולוגים המתמחים בנושא לקויות למידה.
לפרטים נוספים אודות אבחון דידקטי ואבחון פסיכו דידקטי, חייגו: 5806*

מוזמנים לצור איתנו קשר

למאמרים נוספים בתחום...

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
Call Now Button
צרו קשר
close slider
לוגו ME

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

גלילה לראש העמוד