שיטות וסוגי טיפול

טיפול התנהגותי קוגנטיבי

טיפול התנהגותי קוגנטיבי

מתמודדים עם מחשבות שליליות ודרכי התנהגויות שונות אשר אינן משרתות אתכם? מעוניינים לשנות את דפוסי החשיבה השלילית בדרך למיצוי הפוטנציאל האישי הטמון בכם? זה הזמן לדעת הכול על CBT – טיפול התנהגותי קוגניטיבי.

קרא עוד »
גישת-COG-FUN

גישת COG-FUN במסגרת טיפול בריפוי בעיסוק

ילדיכם סובל מהפרעת קשב וריכוז? אצלנו ב-ME, מרכז מומחים לטיפול רגשי, תוכלו למצוא מגוון רחב של גישות טיפוליות להתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז בקרב ילדים ובני נוער. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב של טיפול ייחודי לילדים ובני נוער המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז.

קרא עוד »
טיפול בריפוי בעיסוק

טיפול בריפוי בעיסוק

מתמודדים עם קשיי תפקוד הנובעים עקב לקות פיזית, נפשית, קוגניטיבית או תקשורתית? מעוניינים לחיות חיים עצמאיים ככל הניתן בהתאם לסוג הלקות ממנה אתם סובלים? במאמר זה נגולל בפניכם מהו טיפול בריפוי בעיסוק, וכיצד המרפאים בעיסוק של ME יכולים לעזור לכם באמצעות טיפול זה.

קרא עוד »
טיפול-פסיכולוגי-ילדים

טיפול פסיכולוגי ילדים

מהו טיפול פסיכולוגי לילדים? כיצד תדעו מתי ילדיכם נזקק לטיפול פסיכולוגי ומהו תפקיד ההורה במסגרת ההליך הטיפולי? כל מה שצריך וחשוב לדעת על טיפול פסיכולוגי לילדים בכתבה שלפניכם.

קרא עוד »
טיפול רגשי לילדים

טיפול רגשי לילדים

מהו טיפול רגשי לילדים? באיזה מצבים ומקרים מומלץ לפנות לקבלת טיפול ייעודי מסוג זה לילדים ומהו תפקיד ההורה במהלך הטיפול? כל מה שצריך וחשוב לדעת אודות הטיפול הרגשי לילדים בכתבה שלפניכם.

קרא עוד »
טיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי

מהו טיפול פסיכולוגי? מתי מומלץ לשקול פנייה לקבלת טיפול מסוג זה ומהן הגישות הטיפוליות הנפוצות ביותר בתחום הפסיכולוגיה? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

קרא עוד »
טיפול זוגי ומשפחתי

טיפול זוגי ומשפחתי

חווים קושי בחיי הזוגיות? מתמודדים עם בעיות שונות בתא המשפחתי? בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי אודות סוגי הטיפולים הזוגיים והמשפחתיים המוצעים לכם במרכזי ME – מרכזים לטיפול רגשי.

קרא עוד »
טיפול רגשי

טיפול רגשי

מתמודדים עם מצבי דיכאון או חרדה? סובלים מביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך? חווים קשיים ביצירת קשר זוגי או מתמודדים עם משבר אישי בעקבות גירושין או אובדן? אצלנו במרכזי ME – מרכזים לטיפול רגשי, תוכלו למצוא מסגרות שונות של טיפול רגשי באמצעותן ניתן לטפל במגוון רחב של מצבים רגשיים מאתגרים לאורך החיים.

קרא עוד »
טיפול פסיכולוגי רפואי

טיפול פסיכולוגי רפואי

מתמודדים עם מחלה פיזית כרונית או מצב רפואי מורכב? מחלימים מסרטן או כל מחלה מסכנת חיים אחרת? אצלנו ב-ME, מרכז המומחים לטיפול רגשי, תוכלו להסתייע בטיפול פסיכולוגי רפואי המהווה שיטת טיפול מקצועית המאפשרת התמודדות עם מחלות מסכנות חיים ומצבים רפואיים מורכבים.

קרא עוד »
קשיים בזהות המינית

קשיים בזהות המינית

חווים קשיים ולבטים בכל הנוגע לנטייתכם המינית? מתמודדים עם בני משפחה החווים קשיים בכל הנוגע לזהותם המינית? אתם לא לבד! אצלנו ב-ME, מרכז המומחים לטיפול רגשי, מזמינים גם אתכם לצאת לדרך חדשה ומיטיבה באמצעות מגוון רחב של סוגי טיפולים המיועדים לבני נוער ומבוגרים המתמודדים עם קשיים ולבטים בכל הנוגע לנטייתם המינית.

קרא עוד »
פוסט טראומה, דרכי טיפול והתמודדות

פוסט טראומה, דרכי טיפול והתמודדות

מתישהו ובנסיבות שונות, אנשים עלולים לחוות אירוע קיצוני כמו תאונת דרכים, אונס, מלחמה או כל אירוע אחר שנחווה כטראומטי. אצל חלק מהאנשים הסימפטומים ייעלמו לאחר 3 שבועות והזיכרון החריף מתפוגג ואז בדרך כלל חוזרים לשגרה. עם זאת, אצל חלק מהאנשים עלולה לעיתים תגובת דחק בעקבות הטלטלה שחוו. מצב הדחק עלול להפוך להפרעה פוסט טראומטית אם אינו מטופל והסימפטומים נמשכים מעל 3 חודשים. במצב זה יש קושי רב להחזיר את הגלגל לאחור שכן החוויה הטראומתית צפה ועולה שוב ושוב עם מגוון סימפטומים אופייניים.

קרא עוד »
טיפול דיאדי – מה זה אומר?

טיפול דיאדי – מה זה אומר?

מרכז המומחים לטיפול ריגשי 'ME' מהווה כתובת אחת מקצועית לכל אדם המצוי בפני קשיים וזקוק לעזרה מקצועית. במסגרת הטיפולים המוצעים במרכז, מוצע גם טיפול משפחתי המתמקד ביחסי הורה – ילד ונקרא ונקרא טיפול דיאדי. במאמר זה נגולל בפניכם מהו טיפול דיאדי, מה תפקיד המטפל הדיאדי וכיצד הטיפול מתבצע. הבה נתחיל..

קרא עוד »
הדרכה הורית

הדרכה הורית

בשונה מבעבר, בו ההתמקדות הייתה בעיקר בהתנהגות הילדים בלבד, כיום הורים יכולים לגשת להדרכה הורית – תחום המתמקד בקשיי ההורים, שאלותיהם ותהיותיהם אודות החינוך, סיוע לילדים ופתרון בעיות ייחודיות לכל משפחה ומשפחה.

קרא עוד »
מיינדפולנס

מיינדפולנס

מיינדפולנס (Mindfulness), "קשיבות", הינה תיאוריה מבוססת תרגול החותרת לזקק את המודעות העולה מהבאת קשב להווה ("כאן ועכשיו"), באופן מכוון ובלתי שיפוטי. מצב בו המחשבות והרגשות נתפסים כאירועים מנטליים, ללא הזדהות יתרה איתם וללא תגובות בתבניות אוטומטיות. אם תרצו, "מערכת יחסים חדשה" עם המחשבות שלנו.

קרא עוד »
לקויות למידה

לקויות למידה

סבורים שילדכם סובל מלקות למידה ולא בטוחים שכדאי לשלוח אותו לאבחון בגיל כה מוקדם? ילדכם לקוי למידה ואינכם יודעים כיצד להתמודד עם תחושות התסכול ועם הקושי? במאמר זה המומחים של מרכז המומחים לטיפול ריגשי 'ME' יסבירו מדוע כה חשוב לאבחן ולטפל בלקויות למידה כבר בגילאים מוקדמים ומהי המסגרת הטיפולית המומלצת ביותר לילדים המתמודדים עם לקויות למידה.

קרא עוד »