me-מרכזים לטיפול רגשי

מוקד מידע וזימון תורים:

5806*

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 מלכודות חשיבה בעידן הקורונה ופתרונן

רובינו קראנו או שמענו על מגיפות, אך אף אחד מאיתנו לא דמיין מצב בו הוא יצטרך להתמודד עם אחת שכזו. בתקופה שכזו שבה חוסר הוודאות, החרדות וחוסר האונים מנצחים על קונצרט חיינו ונדמה כי המוזיקה הערבה אינה בוקעת, חשוב לדעת כיצד לנטר את מלכודות החשיבה שלנו, ולהבין שיש אפשרות טובה יותר להערכת המצב. בפוסט זה המומחים של מרכזי ME החליטו לשטוח בפניכם את חמשת מלכודות החשיבה הנפוצות ביותר ולרשום כיצד תוכלו להתחיל ולהתגבר עליהן וזאת באמצעות חשיבה נכונה שתוביל אתכם לנהל את החרדה שלכם וזאת במקום שהחרדה תנהל אתכם.

מלכודת ראשונה - סוף העולם הגיע

מסקנה זו היא תולדה של חשיבה קיצונית בה אנו רואים או שחור או לבן. חשוב לזכור שהמין האנושי עבר מגיפות רבות והמשיך להתקיים. למרות האבולה והסארס, למרות מחלת הפוליו ולמרות השפעת הספרדית אשר איימה להשמיד את האנושות, האדם והחברה בה הוא חי ממשיכים להתקיים, להתפתח, למצוא פתרונות להתמודדות עם בעיות הבריאות, החינוך, הכלכלה ועוד. כמובן שאנחנו חרדים מאוד מהמצב, דבר שיכול לגרום לנו לחשוב שהנה סוף העולם הגיע, אך תחושות אלו לא מגובות בראיות או בעובדות. תחושות אלו הן תחושות הישרדותיות שאינן מעידות על דבר מלבד חרדה. לכן, חשוב שתשמרו על פרופורציה. הסיכון האמיתי למוות הינו נמוך ביותר וזאת ביחס לחרדה האופפת אותנו.

מלכודת שנייה - אני חסר אונים אל מול המצב

חשיבה זו היא מלכודת לכל דבר, שכן היא לא עוזרת לנו ופעמים רבות מובילה אותנו במהירות לרמת חרדה גבוהה מאוד, אשר משתקת את חיינו. חשוב שתיקחו בחשבון שאמנם החיים שלכם השתנו מקצה לקצה מאז שהקורונה פסעה בריקוד היישר אל תוך חיינו ולמרות זאת יש לנסות ולהיות אופטימיים ולחשוב על מה שתוכלו לעשות גם בעת הקורונה ולא על מה שלא ניתן לעשות. חשוב שבמקום לראות בתקופה זו את סוף העולם ולהרגיש חסרי אונים אל מול המצב, הניחו לדברים לגביהם אין לכם שליטה ונסו למצות את הזמן ולעשות את מה שתמיד רציתם, אם מדובר על לימודים מקוונים, קריאה מהנה, זמן איכות עם המשפחה, פעילות משותפת עם הילדים ועוד.

מלכודת שלישית - זהו. לעולם לא ארגיש טוב יותר

פחד וחרדה הם זוג שמצליח לגרום בקלות ובמהירות לתחושה שהמצב אף פעם לא ישתפר. כאן חשוב לזכור שאינכם נביאים ואין לכם שום דרך לדעת מה יקרה בעתיד בהתבסס על התחושה הנוכחית שלכם. חשוב שלא תנבאו את העתיד כאשר אתם חרדים לקיום שלכם. שכן, זהו הזמן הרע ביותר להסקת מסקנות ולקבלת החלטות חשובות.

מלכודת רביעית - כל מי שסביבי מסוכן ויכול להדביק אותי בקורונה

גם כאן חשוב להיכנס לפרופורציה הנכונה של החיים. דבר זה ניתן לעשות על ידי ההיגיון והנתונים העובדתיים. בסין חיים יותר ממיליארד בני אדם וכ- 81 אלף בני אדם מתוך כלל האוכלוסייה חלו בקורונה. כמובן שיש לשמור על מרחק של לפחות 2 מטרים בין אחד לשני, לא לגעת, להתעטש לטישיו וליישם את שאר ההוראות של משרד הבריאות, אך תחושת הסכנה שכה חשובה להישרדות שלנו יכולה בהחלט לתעתע בנו בעוצמה ולגרום לנו להתרגש יותר מהסיכון עצמו ולא מהנתונים העובדתיים.

עדכונים ברמה מוגבלת

המלצה נוספת אשר תעזור לכם להתנהל היטב בימים אלו של חוסר וודאות היא להתעדכן במידה. עיסוק בנגיף הקורונה והשלכותיו משמע ליבוי החרדות. אין שום סיבה שתתעדכנו בחדשות אודות הקורונה במשך כל היום. שכן, דבר זה יכול להכניס אתכם למעגל חרדות ממנו לא פשוט לצאת. בהחלט מספיק לקרוא את הנתונים בבוקר ו/או בערב וזהו.

אז בואו נוריד את מפלס החרדה וננצל תקופה לא פשוטה זו ליהנות משעות הפנאי בבית ומהמשפחה שלנו.  זוהי הדרך הטובה ביותר לעבור את התקופה במהירות ובקלות.

מוזמנים לצור איתנו קשר

מוזמנים לשתף:

צרו קשר
close slider
me-מרכזים לטיפול רגשי

הדרך שלכם לשיפור איכות החיים הרגשיים שלכם ושל היקרים לכם מתחילה כאן ועכשיו

מוקד מידע וזימון תורים:

Call Now Button