קשב וריכוז

איך מאבחנים ב ME מרכזים לטיפול רגשי ונפשי הפרעת קשב וריכוז אצל ילדים ונוער?

הורים יקרים, מעוניינים לדעת את כל הנקודות החשובות אודות אבחון הפרעת קשב וריכוז ADHD ? במאמר זה רשמנו עבורכם מהם התסמינים של ADHD, מה חובה שתהליך האבחון יכלול, איך הוא אמור להתבצע הלכה למעשה ועוד? התחילו לקרוא..

קרא עוד »
גישת-COG-FUN

גישת COG-FUN במסגרת טיפול בריפוי בעיסוק

ילדיכם סובל מהפרעת קשב וריכוז? אצלנו ב-ME, מרכז מומחים לטיפול רגשי, תוכלו למצוא מגוון רחב של גישות טיפוליות להתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז בקרב ילדים ובני נוער. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב של טיפול ייחודי לילדים ובני נוער המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז.

קרא עוד »
סיפורי הצלחה שהתחילו בהפרעות קשב

סיפורי הצלחה שהתחילו בהפרעות קשב

האם הפרעות קשב וריכוז מהוות יתרון בחיי היום יום? האם נכונה השמועה שקיימים אמנים, מנכ"לים וממציאים שהפרעת הקשב והריכוז שלהם תרמה להישגים ולהצלחות שלהם? במאמר זה נגולל בפניכם הקוראים כיצד האתגרים המלווים את הפרעת הקשב והריכוז בתקופת הילדות הפכו ליתרון בשוק העבודה וכיצד אתם, בתור הורים יכולים לעזור לילדכם לממש את הפוטנציאל שלהם?

קרא עוד »
טיפים מעשיים להעסקת ילדים עם הפרעות קשב וריכוז במהלך חודשי החורף

טיפים מעשיים להעסקת ילדים עם הפרעות קשב וריכוז במהלך חודשי החורף

ההתמודדות עם ילדים המאובחנים בהפרעת קשב וריכוז, הינה מורכבת ומאתגרת, עבור כל הורה, לאורך כל ימות השנה, ובעיקר במהלך חודשי החורף במהלכן מחשיך מוקדם ונעשה קריר מיום ליום. במהלך תקופה זו, ההורים נדרשים למצוא פתרונות יצירתיים לפעילות מתאימה עבור ילדיהם בתוך סביבת המגורים, וזאת לנוכח העובדה שמזג האוויר אינו מאפשר פעילויות "משחררות אנרגיה" בגינת המשחקים ובמקומות פתוחים באזור המגורים.

קרא עוד »

הקשר בין הפרעת קשב וריכוז ללקויות ראיה

הם מתקשים לשבת במקומם יותר מדקות ספורות. כל רעש קטן עלול להסיח את דעתם. מחשבותיהם נודדות למקומות רחוקים, לעיתים קרובות. כל משימה ומטלה עבורם היא אתגר סבוך במיוחד. אלו רק חלק מהתופעות הנלוות לחייהם של אנשים עם ADHD – הפרעת קשב וריכוז. בכתבה זאת נציין היכן ניתן לאבחן ADHD. האם קיים קשר בין הפרעה נפוצה זו לבין לקויות ראיה מסוגים שונים וכיצד קבוצת המומחים של ME , מרכזים לטיפול רגשי יכולה לעזור לילדכם משלב האבחון ועד שלב הטיפול. הבה נתחיל..

קרא עוד »
קשב-וריכוז-במבוגרים

קשב וריכוז מבוגרים

מהי הפרעת קשב וריכוז בקרב מבוגרים? מהם מאפייניה ותסמיניה ומתי מומלץ לפנות לקבלת טיפול בהפרעות קשב וריכוז מבוגרים? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

קרא עוד »
הפרעת קשב וריכוז בעולם העבודה ובחיי הקריירה - כיצד מתמודדים?

הפרעת קשב וריכוז בעולם העבודה ובחיי הקריירה – כיצד מתמודדים?

רבים מהאנשים הבוגרים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז מתקשים להסתגל לעולם העבודה, כאשר מחקרים שונים בתחום הפרעות קשב וריכוז, מצביעים על כך שהפרעת קשב אשר אינו טופלה כראוי בתקופת הילדות, עלולה להוביל לבעיות תעסוקתיות שונות, לרבות, קשיים במציאת מקום עבודה והסתפקות בעבודות המתאפיינות בדרגות שכר נמוכות. מנגד, סיכוייהם של אנשים בוגרים אשר טופלו בילדותם בבעיית הקשב והריכוז, גבוהים יותר בכל הנוגע להשתלבות התואמת את כישוריהם בשוק העובדה.

קרא עוד »
איך-לסדר-את-החדר-לילדים-עם-ADHD

איך לסדר את החדר לילדים עם ADHD?

עבור אנשים רבים, אי סדר במרחב הסביבתי שלהם יוצר אי סדר מחשבתי, המקשה עליהם להתנהל בשגרת היום-יום. אלא שעבור ילדים בפרט ואנשים בכלל עם הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD), הקשר בין אי הסדר החיצוני לפנימי מובהק וחזק עוד יותר. כעת, כשהחופש הגדול בעיצומו ומטלות הלימודים אינן חלק משגרת היום של ילדכם, זהו הזמן האידיאלי לסידור החדר שלהם יחד איתם. איך תעשו זאת נכון? מיד תגלו הכול…

קרא עוד »