אבחונים וחוות דעת

מהו האבחון המתאים לילדכם לאיתור קשיים לימודיים בבית ספר? אבחון הפרעת קשב וריכוז/ אבחון דידקטי/ או אבחון פסיכודידיקטי

אם ילדכם תמיד היה חברותי, אינטליגנטי ו – "הכוכב של הגן" ופתאום בתחילת שנת הלימודים הראשונה, התחולל בהתנהגותו שינוי משמעותי וזאת במקביל לכך שהתגרשתם. אם הילד שלכם הפך מילד חברותי ואינטליגנטי לילד שמסרב לשתף פעולה עם המורים, משתעמם ומציק לילדים ובנוסף, הוא מתקשה בכל הקשור אל רכישת מיומנויות קריאה בסיסית וחשבון ולא מוכן להכין שיעורי בית וזאת למרות שבבית הוא מצייר שעות ומשחק שעות רבות משחקי מחשב. קרוב לוודאי שכבר הבנתם שילדכם לא מצליח להשתלב בבית הספר, אך אתם עדיין מעוניינים לדעת מהם הגורמים לקשיים אלו ומהם האבחונים אותם יש לעשות על מנת לאתר את גורם הקושי? הכל במאמר זה!

קרא עוד »

איך מאבחנים ב ME מרכזים לטיפול רגשי ונפשי הפרעת קשב וריכוז אצל ילדים ונוער?

הורים יקרים, מעוניינים לדעת את כל הנקודות החשובות אודות אבחון הפרעת קשב וריכוז ADHD ? במאמר זה רשמנו עבורכם מהם התסמינים של ADHD, מה חובה שתהליך האבחון יכלול, איך הוא אמור להתבצע הלכה למעשה ועוד? התחילו לקרוא..

קרא עוד »
אבחון על רצף האוטיזם

אבחון על רצף האוטיזם

מעוניינים לדעת מהם הסימנים המוקדמים אשר יכולים להעיד על אוטיזם? מהו אבחון על רצף האוטיזם ומהן דרכי הטיפול באוטיזם ? חושדים שאחד מילדכם מצוי על הרצף האוטיסטי ומעוניינים באבחון משולב על ידי מיטב המומחים של המרכז לטיפול רגשי, ME? התחילו לקרוא את שחשוב לדעת אודות אבחון על רצף האוטיזם.

קרא עוד »

אבחון פסיכולוגי

בעשור האחרון יותר ויותר אנשים מבינים את חשיבותו הרבה של האבחון הפסיכולוגי. כאן מדובר על אבחון רגשי ותפקידו הוא לבחון את התחושות של המטופל, המחשבות המטרידות אותו, התכונות המאפיינות אותו והדרך בה הוא מתמודד עם הדברים.

קרא עוד »
הפרעות-קשב-וריכוז-–-מניעת-אבחון-שגוי

הפרעות קשב וריכוז – מניעת אבחון שגוי

בשנים האחרונות קיימת דרישה הולכת וגדלה מצד ההורים ואנשי חינוך לאבחון הפרעות קשב. במקביל, ארגון הפסיכולוגים האמריקאי, המוכר בראשי התיבות APA, מזהיר שבתחום זה יש אחוזים משמעותיים של אבחונים שגויים. חלק מהאנשים אינם מאובחנים וזאת למרות שהם סובלים מהפרעת קשב ואילו חלק אחר מאובחן כסובל ממנה וזאת למרות שהתסמינים שלהם מורים על כך שהם סובלים מבעיה שונה. האם יש סיבה לדאגה? וכיצד מונעים אבחון שגוי?

קרא עוד »
פוסט-טראומה

חוות דעת למשרד הביטחון להכרה בנכות נפשית

מתמודדים עם פוסט טראומה הקשורה באופן ישיר או עקיף לתקופת שירותכם הצבאי? סובלים ממחלה ו/או הפרעה נפשית שהינה תוצר ישיר או עקיף של שירותכם הצבאי? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע כללי אודות הכרה בנכות צבאית על ידי משרד הביטחון.

קרא עוד »
אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי

אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי

אחד מילדיכם מתמודד עם קשיי בלימודים? בבית הספר חושדים שילדיכם סובל מלקויות למידה ברמה כזו או אחרת? זה הזמן לדעת הכול על אבחון לקויות למידה בקרב ילדים בגילאי בית הספר.

קרא עוד »